Kuldīgas Centra vidusskolas skolēniem panākumi valsts mērogā

Mārtiņš Dadzis
Foto no Mārtiņa Dadža personīgā arhīva

Divi Kuldīgas Centra vidusskolas skolēni guvuši panākumus Latvijas Skolēnu 44. zinātniskās pētniecības darbu konferences valsts posmā. Saistībā ar ārkārtējo situāciju valstī konference pirmoreiz norisinājās digitālā vidē.

Mārtiņš Dadzis ar darbu “Valsts un pašvaldības institūciju pasākumi narkotisko vielu izplatības jauniešu vidū ierobežošanai Kuldīgā” (Sociālo zinātņu sekcija, tiesību zinātnes) ieguva 1. pakāpi. Savukārt Marta Olštreina ar darbu “Sievietes politikā Kuldīgas novada pašvaldībā” (Sociālo zinātņu sekcija, politikas zinātne) ieguva 3. pakāpi. Abu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu vadītāja ir Kuldīgas Centra vidusskolas skolotāja Inga Reimane.

I. Reimane stāsta, ka parasti skolēnu zinātniskās pētniecības valsts konferencē labākie skolēni no reģioniem pulcējas kādā no augstskolām, prezentē savu darbu kā stenda referātu (plakātu) un diskutē ar komisiju. Šogad bija paredzēts, ka valsts mēroga konference notiks Latvijas Lauksaimniecības universitātē. Taču līdz ar ārkārtas situāciju konference norisinājās attālināti. Dalībnieki vispirms iesūtīja digitālu plakātu un  prezentācijas video, bet konferences dienā diskutēja ar vērtēšanas komisiju tiešsaistē.

Kopumā konferences valsts posmā piedalījās 580 skolēni no 121 skolas, prezentējot 478 zinātniskās pētniecības darbus. Godalgoti tika 266 skolēni, tostarp pirmās pakāpes diplomus ieguva 49 darbi, otrās pakāpes diplomus – 64 darbi, bet trešās pakāpes diplomus – 103 darbi.

Apsveicam konferences laureātus un viņu skolotāju ar gūtajiem panākumiem!

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav