Bērni priecīgi par saņemtajām brīvpusdienām

brivpusdienas, Kuldiga
Foto: Ričards Sotaks

Aizritējusi pirmā nedēļa, kad Kuldīgas novada pašvaldība nodrošina siltu pusdienu piegādi Kuldīgas novadā deklarētajiem 1.-12. klašu skolēniem un pirmsskolas obligātās sagatavošanas programmas audzēkņiem no daudzbērnu, maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm, kā arī ģimenēm, kas nonākušas krīzes situācijā.

Pēdējā brīvpusdienu piegādes dienā kopumā tika piegādātas vairāk 900 porcijas. Pašlaik brīvpusdienas gatavo Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas virtuvē, turpretim ar piegādi nodarbojas pagastu pārvalžu darbinieki, Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrs un citi pašvaldības darbinieki.

No bērniem un bērnu vecākiem saņemtas neskaitāmas pateicības par brīvpusdienu nodrošināšanu. Vecāki ir priecīgi, ka bērni var baudīt siltu un garšīgu ēdienu. Turpretim virtuves darbinieces un pusdienu piegādātāji ir gandarīti par saņemtajām pateicībām un sirsnīgi izteiktajiem vārdiem.

No otrdienas, 14. aprīļa, siltas pusdienas tiks piegādātas visiem daudzbērnu, trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu bērniem, arī pirmsskolas vecuma bērniem no pusotra gada un tehnikuma audzēkņiem. Tas pieņemts, lai izvairītos no situācijas, kad brālim jānoskatās, kā māsa pusdieno.

Kuldīgas novada Domes priekšsēdētaja Inga Bērziņa skaidro, ka pašvaldības budžetā ir ieplānotā brīvpusdienu nauda, kura šobrīd ir ieekonomēta, taču papildus izmaksas radušās uz vienreizējiem traukiem un autotransporta degvielas rēķina. Tāpat I. Bērziņa iezīmē, ka nākamās nedēļas nogalē kopā ar deputātiem tiks lemts par iespēju brīvpusdienas nodrošināt visiem Kuldīgas novada skolēniem. Jau šobrīd notiek vecāku aptaujāšana, izmantojot e-klasi. Pozitīva lēmuma gadījumā brīvpusdienas tika piegādātas no 20. aprīļa.

Kuldīgas novada pašvaldība visiem vēl gaišas un prieka pilnas Lieldienas!

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • Kuldīgas novada pašvaldība

  Labdien! Par jautājumiem, kas saistīti ar brīvpusdienu tematu, lūgums rakstīt uz e-pastu - brivpusdienas@kuldiga.lv

  16.04.2020 13:13:39
 • Aiga

  Labdien, ka var zināt vai vedīs vai ne, esmu aizpildījusi anketu.

  16.04.2020 12:12:05
 • Kuldīgas novada pašvaldība

  Labdien! Jā, pusdienas var saņemt arī tad, ja bērns mācās profesionālajās izglītības iestādēs. Ja porcija netiek saņemta, lūdzu rakstiet uz brīvpusdienas@kuldiga.lv un piesakiet bērnu, uzrakstot vārdu uzvārdu, vecumu un izglītības iestādi. Ja Jūsu ģimenē esošie bērni jau saņem pusdienas, tad porciju skaits tiks palielināts, iespējams, jau ar nākamo dienu. Ja pusdienas piesakiet pirmo reizi, tad pusdienas Jums būs nākamajā nedēļā.

  15.04.2020 9:09:08
 • Zita

  Labdien!
  Vai daudzbērnu ģim., kurā viens no bērniem mācās Kuldīgas tehnikumā un ir 18gadi, pienākās brīvpustdienas?

  14.04.2020 16:16:51
 • Kuldīgas novada pašvaldība

  Labdien! Brīvpusdienas šodien piegādā jau gandrīz tūkstotim bērnu. Piegāžu plānošana ir sarežģīts un laikietilpīgs process. Iespējams, darba plānošanā ir notikusi kļūda, par ko atvainojamies! Lai noskaidrotu, kāpēc Jūsu bērnam netika piegādātas pusdienas, lūdzam Jūs uz e-pastu brivpusdienas@kuldiga.lv nosūtīt vēstuli, norādot datus par ģimeni.

  14.04.2020 13:13:59
 • Kristīne

  Nevar jau saprast,kura porcija kuram ir vairs..kuram jādod pirmajam.
  Bet liels prieks ir arī par vienu..
  Mēs dalamies brālīgi un māsīgi?

  14.04.2020 12:12:28
 • KRISTĪNE MAURERE

  Pirmo dienu visiem trim
  Otro dienu vienam
  Šodien diviem??

  14.04.2020 12:12:24
 • Mareks

  Prieks par to,bet cerams ka uz karantīnas laiku ne tikai bērni,bet arī viņu ģimenes locekļi būtu ar to pašu nodrošināti,ja tas tā ir TAD PRIECĀJOS PAR VALSTS APARĀTĀ STRĀDĀJOŠAJIEM,ja nē tad jūs esat kārtējie zagļi kuri strādā ĶEKSĪŠA dēļ,nevis STRĀDĀ.

  14.04.2020 0:00:31