Sporta skola aicina sportot mājas apstākļos

Kuldīgas novada Sportas skolas Facebook konta ekrānšāviņi

Lai iedzīvotājus un sporta skolas audzēkņus mudinātu vingrot un kustēties arī mājās, Kuldīgas novada sporta skola savā “Facebook” lapā publicē video, kuros sporta skolas absolventi demonstrē dažādus vingrinājumus. Par šo iniciatīvu un darbu ārkārtējās situācijas laikā stāsta iestādes direktors Agris Kimbors.

Sporta skolas absolventi rāda vingrinājumus

“Idejas autores bija Saila Jansone un Inita Šneidere. Uzrunājām dažādus kuldīdzniekus, bijušos sporta skolas audzēkņus, kuri ir Latvijā zināmi sportisti. Plānā ir ievietot video ar vingrinājumiem no katra sporta veida. Pamatmērķis šai akcijai ir likt bērniem kustēties, lai viņiem būtu, ko darīt. Elementārus vingrinājumus, lai nenāktos pārkāpt arī noteikumus. Vēlamies, lai jaunieši saturīgi aizpildītu savas dienas un uzturētu sevi formā,” stāsta A. Kimbors.

Video vingrinājumu akcijā iesaistījušies tādi labi zināmi sportisti kā pludmales volejbolists Jānis Šmēdiņš, bobslejists Jānis Miņins, pludmales volejboliste Paula Ņečiporuka, volejbolists Jānis Jansons, futbola tiesnesis Andris Treimanis, basketbolists Kalvis Sprude, riteņbraucējs Viestrus Lukševics, šahiste Dana Reizniece-Ozola un citi. “Parasti nedēļā ievietojam vairākus video ar vingrinājumiem. Novērojām, ka sporta skolas “Facebook” lapai pieaudzis sekotāju skaits un vairāku vingrinājumu videoskatījumu skaits pārsniedz vairākus tūkstošus,” priecīgs ir A. Kimbors.

Vasarā cer darboties ar pilnu jaudu

Sporta skolas direktors stāsta, ka lielākoties saziņa ar audzēkņiem norit digitālajā vidē, kur tiek uzdoti dažādi uzdevumi: “Ir pavisam skaidrs, ka šobrīd komandu sporta veidos sezonas ir beigušās. Florbolam, basketbolam, volejbolam jaunatnes līgas mači ir atcelti. Treneri ar audzēkņiem sazinās individuāli. Pārsvarā izmanto “Whatsapp”. Savukārt treneri, kuri turpina darbu, vairāk gatavo teoriju. Dod audzēkņiem sporta veida teorētiskos uzdevumus, testus, informē par sporta veida vēsturi. Veic treniņplānu analīzi. Vēl daži treneri, līdzīgi kā skolās, aizsūta vingrinājumus, kas audzēknim jāizpilda.”

A. Kimbors pauž cerību, ka vasarā Covid-19 pandēmija būs norimusies un sportisti varēs atsākt treniņus: “No 1. aprīļa atvaļinājumā aizgāja teju visi sporta skolas treneri – aptuveni 85%. Tas darīts ar domu, ka, cerams, vasarā ierobežojumi būs atcelti un ar pilnu jaudu varēsim strādāt. Bērni būs nosēdējušies un gribēs darboties.”

Darbs netrūkst

Kuldīgas novada sporta skolas direktors atzīst, ka darba ir pilnas rokas. Dīkstāve ļāvusi vairākos sporta kompleksos veikt dažādus uzlabojumus: “Manēžu iztīrījām un sakārtojām no viena gala līdz otram. Pārkārtojām trenažieru zāli gan lejā, gan augšā. Kalna ielas dienesta viesnīcā dažās istabiņās tiek pārkrāsotas sienas. Hallē Piltenes ielā tiek pārkrāsotas ģērbtuvju sienas. Divas darbinieku grupas iesaistītas arī brīvpusdienu izvadāšanā. Vēl plānojam, ka daži no mūsu darbiniekiem veiks teritoriju sakopšanas darbus. Darbu mums pašlaik netrūkst.”

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav