Jaunieši no visas Latvijas Kuldīgā prezentē uzņēmējdarbības talantu

Skolēnu mācību uzņēmumi, Kuldīgas novada pašvaldība, Kuldīgas novads, Kuldīga.
Foto: Larisa Flugrāte

14. februārī Kuldīgā norisinājās “Junior Achievement Latvia” organizētais skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) tirdziņš “Cits Bazārs”, kurā piedalījās vairāk nekā 30 jauniešu uzņēmumi no visas Latvijas. Septiņi mācību uzņēmumi pārstāvēja Kuldīgas novada izglītības iestādes.

Skolēnu mācību uzņēmumus vērtēja komisija, kuras sastāvā bija Kuldīgas Centra vidusskolas 12. klases skolēns Ernests Vēzis, uzņēmēja Kristīne Šimpermane, uzņēmējs Klāvs Šlakorcins, LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora vadītāja Līga Raituma, Kuldīgas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Kārlis Komarovskis un “Swedbank” Kuldīgas filiāles vadītāja Gunita Benefelde.

Žūrija katru mācību uzņēmumu iztaujāja, interesējoties par biznesa idejas dzimšanu, panākumiem, darbu sadali uzņēmumā, produktu, mārketinga stratēģiju. Vairāki mācību uzņēmumi patīkami pārsteidza žūriju, parādot savu profesionalitāti un radošumu. Tāpat žūrijas komisija skolēniem deva dažādus ieteikumus, kā uzlabot savu darbu.

Žūrija ar dažādām veicināšanas balvām sveica sešus nomināciju uzvarētājus. Par labāko pārdošanas komandu atzina SMU “Dream Apron” no Liepājas Valsts tehnikuma, kas pārdod bērnu priekšautus. Par inovatīvāko biznesa ideju apbalvoja SMU “Iededži” no Talsu 2. vidusskolas, kas saviem pircējiem piedāvā videi draudzīgu kamīna un krāsns iedegšanas kapsulu.

Labākā stenda titulu izcīnīja SMU “Healthy Life” no Tukuma 2. pamatskolas, pārdodot augu dīgstus, turpretim žūrijas balvas labākās reklāmas nominācijā ieguva SMU “Stickies” no Ādažu vidusskolas, saviem klientiem piedāvājot dažādas uzlīmes. Tikmēr Talsu 2. vidusskolas SMU “Peekies” radītās pinjatas bērnu ballītēm plūca uzvaras laurus labākās dāvanas nominācijā. Visbeidzot, fotomākslinieki SMU “Voup Visual” no Ulbrokas vidusskolas saņēma balvu nominācijā “Uz zināšanām balstīts produkts”. 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Obligāts

    Interesanti ka starp jaunajiem tā sauktajiem uzņēmējiem nekad nav neviena kas apkalpo tirgotāju infrastruktūru,iekārto tirdzniecības vietas un sakopj tās noslēdzoties tirdzniecībai.Kādreiz ar to sākās un noslēdzās visi pasākumi.

    20.02.2020 17:17:49