Kabiles pamatskolas “Skolas somā” – “Dvēseļu putenis”

dveselu putenis
Foto: Eduards Skabis

Šoreiz nevis populārais Aleksandra Grīna romāns, bet gan iespēja savā skolā 6. – 9. klašu skolēniem vēstures un literatūras stundās noskatīties jauno latviešu spēlfilmu “Dvēseļu putenis”. Šī filma, kā izteicies tās režisors Dzintars Dreibergs, apliecina latviešu nesalaužamo spītu, dzimtenes mīlestību un varonību un ir interesanta visiem. Tādēļ arī kinoseanss tika iekļauts Z. A. Meierovica Kabiles pamatskolas skolas programmas “Latvijas skolas soma” pasākumu klāstā6. janvārī. Mums vēl arī tādēļ, ka galveno lomu tēlo novadnieks Oto Brantevics.

Vēsturiskā kara drāma pēc strēlnieka (un vienlaikus arī rakstnieka) Aleksandra Grīna romāna motīviem ved 100 gadus senā pagātnē. Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.

Pēc filmas noskatīšanās visiem skolēniem bija jāizpilda arī uzdevums par romāna autoru, vēsturiskajiem notikumiem un emocionālāko momentu. Raksturojot filmu vecākajās klasēs, populārākie vārdi bija: skarbi, patiesi, izzinoši, šokējoši.

Paldies par interesanto pasākumu!

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav