Jaunieši aizrautīgi iesaistās “izlaušanās spēlē”

izlaušanās spēlē
Foto: Kārlis Komarovskis

29. janvārī Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā viesojās Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izglītības iniciatīvas “Ziedoņa klase” komanda. 7. klases skolēni piedzīvoja alternatīvu literatūras stundu, piedaloties viktorīnā un izspēlējot “izlaušanās spēli”. Par interesanto un radošo stundu parūpējās “Ziedoņa klases” vadītāja Elizabete Pavlovska.

Stundas ievaddaļā jaunieši tika sadalīti trijās komandās un piedalījās viktorīnā par Imanta Ziedoņa personību un daiļradi. Piemēram, vairākos jautājumos tika pārbaudītas jauniešu zināšanas un prasme atšķirt I. Ziedoņa darbu tēlus no citu latviešu rakstnieku radītajiem  tēliem. Tāpat bija vairāki jautājumi par Ziedoņa dzīvi, piemēram, kur atrodas rakstnieka vasarnīca, kā arī kuru profesiju I. Ziedonis jaunībā vēlējies apgūt.  

Tomēr galvenā nodarbības daļa bija veltīta I. Ziedoņa pasaku iepazīšanai no grāmatas “Blēņas un pasakas”, kas jauniešiem ļāva vairāk izzināt rakstnieka vērtības. Katrai komandai bija sava “izlaušanās” lāde, kurā atradās vairāki priekšmeti un ar tiem saistīti uzdevumi. Komandai bija jāveic dažādi savstarpēji saistīti uzdevumi, kas uzlabo jauniešu lasītprasmi, radošumu, sadarbību un līdzdalību. Lai gan jaunieši darbojās trijās komandās, tomēr pēdējais uzdevums bija jāveic visai klasei kopā.  KMHZV 7. klase “izlaušanās spēli” pieveica 47 minūtēs un 17 sekundēs. 

Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas jaunieši bija pirmie Latvijas reģionos, kuri varēja izbaudīt šīs spēles aizrautību. Plānots, ka izbraukuma nodarbība dosies pie skolēniem visā Latvijā. Tā iekļauta programmā “Latvijas skolas soma”.

“Esam gandarīti par fonda “Viegli” aktivitātēm Kuldīgā. Pagājušajā gadā, uzsākot Imanta Ziedoņa “Kurzemītes” vērtību iedzīvināšanu, Kuldīgā tika iestādīts un kulturāli kopts neparasts kartupeļu lauks, un tagad pie mums atceļojusi “Ziedoņa klases” izbraukuma spēle skolēniem. Paldies par iesaisti, uzdrīkstēšanos un iedvesmu, ko tik radošā veidā viņi atved līdz mums, kuldīdzniekiem,” sacīja Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektore Ilze Dambīte-Damberga.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav