Kuldīgas senioru skola nosvin viena gada dzimšanas dienu

senioru skola
Foto: Ričards Sotaks

8. janvārī Kuldīgas Mākslas namā tika atzīmēta Kuldīgas senioru skolas viena gada dzimšanas diena. Svinībās, kas pulcēja vairāk nekā simts senioru, ar koncertu priecēja bērnu ansamblis “Konfektītes”, popgrupa “Putas”, kā arī pensionāru apvienības “Rumbiņa” deju grupas. Tāpat uz jubileju bija ieradies kupls sveicēju pulks.

Seniori kopīgi noskatījās filmu “Dzīvs”, kas stāsta par senioru dzīvi, atmiņām, sapņiem, un to realizēšanu. Filmu komentēja filozofe, Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētniece un grāmatas “Vecumdienas” autore Maija Jankovska, atklājot, kāpēc izvēlējusies  pētīt šo tēmu. “Vecumdienas” ir pētījums par senioru dzīvi Latvijā. Pētniece vēlējusies ar atsevišķu cilvēku dzīves pieredzes starpniecību parādīt to, kā šobrīd dzīvo vecākā paaudze, kāda ir šo cilvēku vērtību sistēma, kas viņiem šķiet svarīgs, kas sagādā raizes vai iepriecina. Viņa cer, ka varbūt tā soli pa solim izdosies mainīt sabiedrības attieksmi pret tiem, kurus tā ierindo kategorijā “vecs”.

Senioru skolas vadītāja Ruta Orlova ir priecīga, ka seniori aktīvi iesaistās nodarbībās. Senioru skolu apmeklē cilvēki, kuri grib iegūt zināšanas un prasmes par to, kā būt fiziski un psiholoģiski veseliem, aktīviem, kā pārdzīvot aiziešanu pensijā, kā arī vēlas apgūt jaunākās tehnoloģijas. Nodarbības regulāri apmeklē ap simts senioru. Nodarbību klāsts ir visai plašs – no praktiskām nodarbībām un radošām darbnīcām līdz ekskursijām un kopīgām svētku svinībām. Kuldīgas senioru skola savas durvis vēra pērn, ņemot piemēru no Krāslavas senioru skolas. Vadītāja aicina arī citus seniorus iesaistīties nodarbībās. Nav obligāti apmeklēt visas nodarbības – var apmeklēt tikai interesējošās.

Pirmā Kuldīgas senioru skolas gada laikā dalībnieki teorētiski un praktiski iesaistījās izzinošās, radošās un attīstošās nodarbībās par dažādām tēmām. Kopā ar Uldi Anti seniori katru otrdienu mācījās izzināt sevi un saprast pasauli. Ar tematiskām lekcijām un nodarbībām senioru skolā viesojušies pašvaldības speciālisti, dažādu jomu profesionāļi un visā Latvijā populāri cilvēki. Sadarbībā ar Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma speciālistiem notikušas dažādas meistardarbnīcas, savukārt dārza gudrības senioriem apgūt palīdzējusi daiļdārzniece Solveiga Zīle, kuras dārzā Padures pagasta “Lazdkalnos” interesentiem bijusi iespēja arī viesoties. Kopā ar uztura speciālisti Katrīnu Spulenieci- Aišpuri seniori uzzinājuši daudz jauna par veselīgu uzturu, bet kopā ar  fizioterapeiti Vinetu Baukši mācījušies par veselīgu dzīvesveidu. Liels pieprasījums bijis pēc datorkursiem. Tapusi arī senioru fotogrāfiju izstāde.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav