Kuldīgā izveidots zēnu koris

zēnu koris
Foto: Kārlis Komarovskis

21. decembrī Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā norisinājās Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas audzēkņu koncerts. Tajā uzstājās jaunizveidotais zēnu koris. Par šo ieceri pastāstīja skolas direktore Andra Zvejniece.

“Vasarā mums ar skolotājiem bija individuālās pārrunas. Ar kolēģiem spriedām, kā realizēt kolektīvās muzicēšanas prasību. Bērns var izvēlēties spēlēt orķestrī vai dziedāt korī. Tāpēc pamatdoma zēnu kora izveidei bija, lai puišiem būtu vieta, kur dziedāt. Vispār zēnu koru kustība Latvijā ir ļoti saudzējama, jo viņu ir maz. Taču zēnu koru festivāli un pasākumi ir ļoti jauki organizēti,” stāsta Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas direktore.

Līdz šim zēnu koris sanāca kopā vienreiz nedēļā, taču A. Zvejniece cer, ka otrajā mācību semestrī puiši kopā sadziedāsies vismaz divas reizes nedēļā. Regulāri zēnu kora mēģinājumus apmeklē ap 40 puišu.  “Manuprāt, pats svarīgākais ir tas, ka puišiem patīk iet uz kori. Prieks, ka viņi spēj arī tik izjusti dziedāt. Tajā dienā, kad ir zēnu kora mēģinājums, viņi jau pirms tam skolā “mīcās”. Skolotājai Marutai Grigalei ļoti labi sanāk ar zēniem darboties. Viņai ir īstais piegājiens. Es vispār apbrīnoju, kā viņa vienatnē to spēj izdarīt - jo katrs zēns bakstās, nespēj būt mierā.”

“Doma ir tāda – zēniem visai agri ir balss lūzums, tāpēc daudzi nevar pievienoties korim “Cantus”. Tagad, kad ir izveidots zēnu kori, tiem puišiem, kuriem bijis balss lūzums, būs iespēja pēc laika integrēties atpakaļ zēnu kora sastāvā,” skaidro A. Zvejniece.

Koris 21. decembrī uzstājās tikai otro reizi. Pirmais uznāciens zēnu korim bija 13. novembra Valsts svētku koncertā, kad puiši kopā ar bungām izpildīja skaņdarbu “Ai, jel manu vieglu prātu”. “Klausītāji bija ļoti lielā sajūsmā. Es ceru, ka zēnu koris būs jaunā vēsma, ko visi ļoti gaida,” piebilst E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas direktore.

Direktore ir ļoti priecīga un patīkami pārsteigta, ka audzēkņu Ziemassvētku koncerts bijis apmeklēts: “Esmu pārsteigta, ka baznīca bija pārpildīta, un priecājos, ka bērnu vecāki varēja baudīt mūzikas skolas audzēkņu akadēmisko koncertu. Šis koncerts caurmērā bija ļoti kvalitatīvs, jo tajā bija dažādība. Iepriekšējos gados vairāk uzstājās kori, bet man gribējās, lai koncertā kaut vai ar vienu skaņdarbu uzstājas visi mūzikas skolas kolektīvi.”

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Dzintra

    Lai skolotājai Grigalei veiksme,darba prieks un gandarījums šajā svētīgajaa darbā ar zēniem.Panaakumiem bagātu 2020.gadu?!!!

    10.01.2020 10:10:59