Gūst jaunu pieredzi Lietuvā

viduskurzemes
Foto: Sanita Lugovska

No 1. līdz 10. oktobrim astoņi Viduskurzemes pamatskolas – attīstības centra 9. klases skolēni kopā ar skolotājām Zintu Olti un Sanitu Lugovsku piedalījās apmaiņas programmā Lietuvas Republikas pilsētā Kaišiadorys St. Faustina skolā projekta Nr. LLI 379 “IDEĀLAS organizācijas modelis izglītības un sociālās integrācijas pakalpojumu sniegšanai bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām”  ietvaros.

Apmaiņas programmas laikā skolēni pilnveidoja sociālās prasmes, sadarbojoties ar Lietuvas skolēniem ar īpašām vajadzībām, kā arī apmeklēja dažādus kultūras pasākumus, tā veidojot izpratni par lietuviešu tautas kultūras daudzveidību. Skolēni arī epazina Lietuvas tautas mākslu un etnogrāfiju, piedalījās dažādās meistarklasēs un sportiskās aktivitātēs, lai veicinātu izglītojamo integrēšanos sabiedrībā.

Katru dienu skolēni apmeklēja praktiskās nodarbības, kur zīmēja senās lietuviešu spēka zīmes, ieguva zināšanas par šo zīmju nozīmi un lietošanu kā senatnē, tā arī mūsdienā. Vēl viņi apguva pamatus tādām senajām daiļamatniecības nozarēm kā filcēšana, sadzīves priekšmetu veidošana no māla un rotaļlietu izgatavošana. Īpašu skolēnu atsaucību un interesi izraisīja maizes cepšana pēc senas receptes un sienas dekora gatavošana no krāsainiem materiāliem.

Vakaros skolēni apmeklēja boulinga centru, kinoteātri, kā arī pilsētas bibliotēkā izmēģināja 3D spēles. Tāpat tika apmeklēta rudenīgi krāsainā Lietuvas galvaspilsēta Viļņa un Kauņas vecpilsēta, kur skolēni iepazinās ar šo pilsētu nozīmīgākajiem vēstures notikumiem. Mājās mobilitātes dalībnieki atgriezās priecīgi un gandarīti par gūtajiem iespaidiem un jauniegūtajiem draugiem.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild  Viduskurzemes pamatskola – attīstības centrs, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav