Jauniešu pārdomas par iegūto Kuldīgas novada mācību iestādēs

IZLAIDUMS
Foto: Ričards Sotaks

Maijs un jūnijs ierasti ir izlaidumu laiks – skolas steidz greznot telpas svinīgajiem pasākumiem, bet absolventi pēc aizvadītajiem gala pārbaudījumiem pošas atestātu saņemšanai un kaļ plānus par turpmāko izglītošanos un profesijas izvēli. Kā ierasts, pirmie atestātus saņem Kuldīgas Mākslas skolas (šogad – 19 jaunieši), E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas (11) un Kuldīgas novada sporta skolas audzēkņi (58 9. klašu audzēkņi, kuri saņēma apliecības, un 8 absolventi). Tiem seko vispārizglītojošo skolu skolēni – šogad Kuldīgas novadā 9. klasi absolvēja 252 jaunieši, bet 12. klasi – 111. Jautājām trīs absolventiem par skolā piedzīvoto un iegūto.

Nokļūšana virsotnē nekad nav bijusi viegla

Kuldīgas novada Sporta skolas un Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 12. klases absolvente Auce Mūrniece: “Sporta skolu beidzot, vislielāko paldies gribu teikt savam trenerim Robertam Blumbergam, pie kura es trenējos 11 gadus. Bez vieglatlētikas apguves viņš man iemācīja arī daudz ko citu, piemēram, neviens treniņš netika aizvadīts bez stāsta par cilvēka anatomiju, kas ļoti noderēja arī skolā. Protams, liels paldies jāsaka arī visam pārējam sporta skolas kolektīvam, kas deva iespēju trenēties, piedalīties sacensībās, kā rezultātā iegūtas godalgotas vietas, ar ko šodien varu lepoties. Taču nokļūšana virsotnē un kāpšana uz pjedestāla nekad nav bijusi viegla, jo, lai nokļūtu virsotnē, ir jāvelta smags darbs, kas ne vienmēr atmaksājas. Tas ir tas, ko man iemācīja sporta skola – nekad nevajag padoties – lai arī cik grūti būtu, vienmēr ir jāceļas un jāmēģina, kamēr iznāk.”

Veidot attiecības ikdienā

Vārmes pamatskolas 9. klases absolvents Krišjānis Āboliņš: “Mājturībā gūtās praktiskās iemaņas ir tās, kas no skolas man visvairāk ikdienā noder. Vēl skola iemācījusi, kā veidot attiecības ikdienā. Tāpat tā izkopusi manu runas veidu un iemācījusi sarunāties ar cilvēkiem. Vēlētos pateikt paldies savai klases audzinātājai Mudītei Sadauskai. Spilgtākās atmiņas no skolas palikušas, kad 2015. gadā devāmies uz 11. Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kā arī par Erasmus+ projektu, kura ietvaros apceļojām septiņas valstis. Vārmes pamatskolā mācos jau no pirmās klases, tāpēc skolā esmu ticis pie labiem draugiem. Vārmē vispār neviens cilvēkus nešķiro, draugi ir gandrīz visi. Tā kā esam maza skola, tad ikdienā bijām draudzīgāki un viens otru labāk pazinām. Tālāk vēlos mācīties Ventspils Tehnikumā, kur apgūšu autoelektriķa profesiju.”

Justies kā mājās

Kuldīgas Centra vidusskolas 12. klases absolvente Daniela Reimane: “Kuldīgas Centra vidusskolā esmu pavadījusi tikai trīs vidusskolas gadus, taču šajā laikā skola man ir devusi jaunas zināšanas, pieredzi un iespēju sevi attīstīt. Skolotāji vienmēr ir bijuši atsaucīgi un prasīgi, kā rezultātā šīs skolas skolēni saņem salīdzinoši augstus rezultātus eksāmenos, olimpiādēs, sporta sacensībās un zinātniski pētniecisko darbu lasījumos. Šī ir skola, kurā katrs jaunietis spēs atrast savus domubiedrus, draugus un aizraušanos, ar ko nodarboties ārpus stundām. Liels skolas ieguvums ir Eiropas klubs, skolēnu līdzpārvalde, moderni aprīkoti kabineti, aizrautīgi un zinoši skolotāji, pretimnākoša skolas vadība un atbalsta personāls un, protams, īpašā skolas vide, kur katrs jūtas kā mājās.”

Sveicam visus absolventus ar sasniegto un novēlam panākumus, turpinot izglītoties, un veiksmi savas īstās profesijas meklējumos!

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav