Kuldīgas Centra vidusskolas skolēni dodas pieredzes apmaiņā uz Vāciju

KCV
Foto: Monta Svilpe

Jau 27. reizi no 22. līdz 27. februārim desmit Kuldīgas Centra vidusskolas skolēni un skolotājas Monta Svilpe un Liene Mūrniece devās pieredzes apmaiņā uz Bertas fon Zutneres Gēsthahtes vidusskolu, kas ir skolas ilggadējā sadraudzības partnere.

Programmā ietilpa ostas pilsētas Hamburgas apmeklējums, kur skolēni apmeklēja Ilūziju muzeju, jauno un moderno Hafencity rajonu, devās izbraucienā ar kuģīti, apmeklēja Elbas Filharmoniju, kā arī izzināja pilsētas vēsturi vācu skolotāju vadībā.

Divas dienas tika pavadītas skolā, iepazīstot Vācijas izglītības sistēmas atšķirības, piedaloties mācību stundās. Kopīgā vizītē pie Gēsthahtes mēra Olafa Šulces tika diskutēts par jauniešiem aktuāliem jautājumiem Vācijā un Latvijā. Tā kā skolēni dzīvoja vācu viesģimenēs, tad brīvais laiks tika pavadīts kopā ar vācu bērniem un viņu ģimenēm, kas bija lieliska iespēja labāk iepazīt šīs zemes kultūru, sadzīvi un pielietot svešvalodu zināšanas.

Brauciena noslēgumā tika apmeklēta arī senā Hanzas pilsēta Brēmene. Tā sagaidīja ar +18 grādu siltumu, kas ļāva izbaudīt pavisam pavasarīgas izjūtas šarmantajās vecpilsētas ieliņās.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav