Aicina skolēnus pieteikties vasaras darbam

Publicitātes foto

Lai veicinātu Kuldīgas novada skolēnu, kuri ir 16 un 17 gadus veci, nodarbinātību vasaras brīvlaikā, sniedzot viņiem iespēju iegūt darba pamatprasmes, iemaņas un darba pieredzi, Kuldīgas novada pašvaldība, sadarbojoties ar Kuldīgas novada uzņēmējiem, arī 2019. gada vasarā plāno īstenot jauniešu nodarbinātības projektu. Kuldīgas novada pašvaldība iespēju skolēniem vasaras brīvlaikā strādāt piedāvā kopš 2011. gada.  

Darbs vasarā sniedz jauniešiem izpratni par dažādām profesijām un nepieciešamo zināšanu līmeni tajās, darba saturu, pienākumiem un atbildību pret darbu. Tā ir iespēja gūt praktisko pieredzi profesionāļu uzraudzībā un nopelnīt savu pirmo algu. Iespēja apgūt darba prasmi un iemaņas tiks nodrošinātas jauniešiem, kuru dzīvesvieta deklarēta Kuldīgas novadā un kuri mācās vispārizglītojošās vai profesionālās izglītības iestādēs. Laikā no 1. jūnija līdz 31. augustam paredzēts nodarbināt līdz 160 jauniešiem, darbu piedāvājot rindas kārtībā.

Nodarbinātie skolēni strādās vienu mēnesi četras stundas dienā, 20 stundas nedēļā, saņemot atlīdzību pēc valstī noteiktās minimālās stundas tarifa likmes par faktiski nostrādātajām stundām.

Jaunieši no 15. aprīļa līdz 17. maijam aicināti iesniegt aizpildītu pieteikuma anketu un ārsta izziņu par veselības stāvokli Kuldīgas novada pašvaldībā pie Administratīvās nodaļas speciālistes Baibas Mālnieces (102. kabinetā, Baznīcas ielā 1, Kuldīgā) vai pagastu pārvaldēs pie lietvedes.

Savukārt uzņēmēji aicināti no 8. līdz 26. aprīlim pie B. Mālnieces pieteikt nodarbināmo skolēnu skaitu, iesniedzot rakstisku pieteikumu.

Nodarbinātības pasākumus vasaras brīvlaikā koordinēs un kontrolēs Kuldīgas novada pašvaldība. Pašvaldības izveidota darba grupa līdz 24. maijam izvērtēs skolēnu iesniegtās pieteikumu anketas. Par izvērtēšanas rezultātiem skolēni tiks informēti septiņu dienu laikā.

Noteikumi par kārtību, kādā organizējami nodarbinātības pasākumi 2019. gada vasaras brīvlaikā Kuldīgas novadā, kā arī pieteikuma anketas skolēniem un uzņēmējiem atrodamas mājaslapā www.kuldiga.lv .

NOLIKUMS

PIETEIKUMA VEIDLAPA SKOLĒNIEM

PIETEIKUMA VEIDLAPA UZŅĒMĒJIEM

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • Kuldīgas novada pašvaldība

  Kuldīgas novada skolēniem ir iespēja piedalīties divās dažādās vasaras darbu programmās. Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotā projekta “Nodarbinātības pasākums vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros tiek nodarbināti skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Par paveikto darbu skolēns saņem atalgojumu vismaz valstī noteiktās minimālās darba algas apmērā par pilnu nostrādāto darba laiku mēnesī. Plašāka informācija Nodarbinātības valsts aģentūras mājas lapā: www.nva.gov.lv sadaļā “Skolēnu vasaras darbs”. Savukārt Kuldīgas novada pašvaldība jau vairākus gadus īsteno skolēnu nodarbinātības projektu, kurā aicināti pieteikties skolēni, kas sasnieguši 16 un 17 gadu vecumu. Jaunieši no 15. aprīļa līdz 17. maijam aicināti iesniegt aizpildītu pieteikuma anketu un ārsta izziņu par veselības stāvokli Kuldīgas novada pašvaldībā pie Administratīvās nodaļas speciālistes Baibas Mālnieces (102. kabinetā, Baznīcas ielā 1, Kuldīgā) vai pagastu pārvaldēs pie lietvedes.

  10.04.2019 11:11:15
 • Zane

  Es arī esmu neizpratnē, jo iepriekšējā gadā, kad interesējos, pateica, ka darbs vasarā šajā projektā ir skolēniem, kas sasnieguši 15 gadu vecumu. Nolēmām- vēl gadiņš jāpagaida. Šogad jau 16-17 gadus. Kā īsti ir? Vai vecuma robežas mainās?

  01.04.2019 12:12:53
 • Juris

  NVA mājas lapā ir teikts, ka var strādāt skolēni no 15 - 17 gadiem! Kāpēc Kuldīgā tā nav? Atkal mēs ar kaut ko atšķiramies? Visus gadus Kuldīgā skolēniem obligāti liek rakstīt ZPD 7. - 9. klasei, pateicoties kādam vecākam, šo atcēla, jo izrādās Kuldīgas novads bija vienīgais, kurš kaut ko tādu lika darīt! Cerams, ka par to, ka 15 gadus veci bērni arī drīkst strādāt, noskaidrosiet!

  30.03.2019 0:00:12