Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas bērni iepriecina līdzcilvēkus

VPKV
Foto: VPKV arhīvs

Latvijas Olimpiskās komitejas projektā “Sporta visa klase” šajā mācību gadā Kuldīgas novadu pārstāv piecas klases no Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas. 6.a klase projektā aizvada pēdējo gadu, 4.b un 5.b klase jau ir ar zināmu pieredzi, bet 2.a un 3.b klase ir projekta jaunienācēji. Viens no projekta uzdevumiem ir labo darbu veikšanas, kurus bērni cītīgi pilda. Skolotāja un projekta atbildīgā Sandra Poriņa atzīst, ka četras no piecām klasēm labos darbus veikušas, bet vienas klases iecere paredzēta nākamā gada sākumā.

2.a klase iesaistījās fonda “Mamma mammai” rīkotajā akcijā, kurā vecajam apģērbam tiek dota “jauna dzīve”, pārtopot skaistos grīdas celiņos. Skolēni vecās drānas sagrieza strēmelītēs, tina kamolos un nogādāja fondā. 3.b klase piedalījās skolas apkārtnes sakopšanas darbos un palīdzēja saviem ģimenes locekļiem – vecākiem un vecvecākiem.

Savukārt 6.a klase piedalījās Vides izglītības fonda akcijā “Piekrastes Tīrrade”, sakopjot jūras piekrasti Jūrkalnes apkārtnē vairāku kilometru garumā. 5.b klase sociāli maznodrošinātajiem dāvināja pašu veidotas kastītes, kurās ielika medu, C vitamīnu, zaļo tēju un citas garšīgas, kā arī veselīgas lietas. Tāpat kastītei tika pievienoti bērnu pašu rakstītie laba vēlējumi. Tikmēr 4.b klase nākamā gada februāra pirmajā svētdienā dosies uz Kuldīgas Svētās Annas baznīcu, lai iepriecinātu seniorus ar koncertu un pašu sarūpētām dāvanām.

Vērts piebilst, ka Ziemassvētku gaidīšanas laikā visas klases aktīvi iesaistās akcijā “Labdarības kaste”, ko pirms vairākiem gadiem viena no projektā  iesaistītajām klasēm izvirzīja par savu labo darbu. Kaste atrodama pie Pilsētas laukumā uzstādītās svētku egles. Skolā izveidots īpašs klašu saraksts, kurā atzīmēts, kurā datumā kura klase ir atbildīga par kastes piepildīšanu. Kasti skolēni piepilda ar maizi, dažādiem graudaugu produktiem, augļiem, eļļu, arī kārumiem. Tāpat tiks sarūpēts kāds cimdu vai zeķu pāris. Kastē ievietotās lietas aicināti paņemt cilvēki, kuriem šobrīd klājas grūtāk un šīs lietas ir nepieciešamas.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav