Vērtīga pieredze un saliedēšanās Eiropas Parlamentā

parlaments
Foto: Ingas Bērziņas arhīvs

Aizvadītajā nedēļā, no 5. līdz 7. decembrim, Kuldīgas novada pašvaldības delegācija pieredzes apmaiņas braucienā viesojās Briselē, apmeklējot arī Eiropas Parlamentu. Par mūsu pašvaldības pārstāvjiem rūpējās divi Eiroparlamenta deputāti no Latvijas – Krišjānis Kariņš un Inese Vaidere. Pašvaldības delegāciju veidoja pašvaldības vadība, novada izglītības iestāžu direktori un atsevišķu nodaļu vadītāji.

Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra (BJC) vadītāja Inese Astaševska priecājās par sirsnīgo sagaidīšanu, par kuru parūpējās Inese Vaidere. Tikmēr par ārkārtīgi interesanto ekskursiju bija atbildīgs Krišjānis Kariņš, kurš ne tikai dalījās savā pieredzē un pārdomās par notiekošo politikā, bet arī izvadājis ciemiņus pa tādām parlamenta vietām, kurās ierindas tūristi netiek ielaisti. Tāpat K. Kariņš sniedzis daudz plašāku ieskatu par to, kā Briselē tiek pieņemti lēmumi. “Pats iespaidīgākais no brauciena bija diena Eiropas Parlamentā,” sacīja BJC vadītāja. Arī Kuldīgas novada Sporta skolas direktors Agris Kimbors piekrīt kolēģei: “Man patika Eiropas Parlamenta apmeklējums. Mūsu deputāti pastāstīja, kāda ir viņu dienaskārtība, un iezīmēja, kā panākt dažādu lēmumu pieņemšanu.”

I. Astaševska ļoti novērtēja, ka Kariņa kungs arī jautājis Kuldīgas pašvaldības pārstāvju viedokli par dažādiem tematiem. Iegūti vērtīgi kontakti, pieredze, kā arī izpratne par to, kā funkcionē Eiropas Parlaments: “Mums ir iespēja ietekmēt procesus ne tikai pašvaldībā, bet arī Eiropā,” uzsvēra BJC vadītāja. Tāpat viņa atzina, ka brauciens satuvinājis kolektīvu, jo bijušas interesantas sarunas ar kolēģiem autobusos un lidostās. Tikmēr A. Kimbors sacīja, ka Latvijas iedzīvotājiem vajadzētu novērtēt interešu izglītības plašās iespējas un salīdzinoši zemās cenas, jo Briselē izvēle ir krietni mazāka un par augstākām maksām.

Turlavas pamatskolas direktore Lāsma Veigelte atzīst, ka brauciens vērtējams ar plusa zīmi: “Briselē apmeklējām katoļu skolu, iegūstot pieredzi. Interesanti bija redzēt, ka tur izglītības sistēma ir daudz citādāka, reizēm Latvijā ar lietām pārspīlējam.” Taujājot, kas no brauciena bija vislabākais, L. Veigelte uzsver, ka tas bijis laiks kopā ar kolēģiem: “Domāju, ka saliedēšanās ar kolēģiem šī brauciena laikā bija pats vērtīgākais.”

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav