Vērienīgais dabas un meža iepazīšanas pasākums “Meža ABC” arī nākamajā gadā

meza abc
Foto: Ričards Sotaks

Arī 2019. gada maijā norisināsies vērienīgais dabas un meža iepazīšanas pasākums “Meža ABC”, kura pirmsākumi meklējami jau 2005. gadā, atklāja pasākuma organizatore Sigita Vaivade. 

Šogad maijā aizvadītajā “Meža ABC” pasākumā piedalījās vairāk nekā 7000 skolēnu, kuri zināšanas varēja papildināt 54 dažādās radošās, informatīvās un aizraujošās stacijās. Atkarībā no vecuma skolēniem bija obligāta vismaz septiņu staciju apmeklēšana. Kopā “Meža ABC” pasākumu trijās dienās apmeklēja gandrīz 10 000 apmeklētāju.

“Pasākumā bija 54 dažādas stacijas, kurās katrā stāstīja par mežu saistītiem procesiem. Katrā no pieturām darbojās viens vai divi uzņēmumi kopā. Cik atsaucīgi ir uzņēmēji? Tie, kuri iesaistās, arī paliek komandā, jo redz šī pasākuma būtisko nozīmi. Bet, ja nevar palīdzēt ar cilvēku resursu, tad nāk talkā finansiāli,” atklāja S. Vaivade. Šogad pasākumā piedalījās vairāk nekā 500 meža nozares profesionāļi no vairāk nekā 100 uzņēmumiem un organizācijām.

19. oktobrī “Meža ABC” rīkoja pasākumu, kurā tikās projekta “Tīra mīlestība Latvijai” labāko darbu autori. “Tīra mīlestība Latvijai” bija kā mājas darbs dalībniekiem, kuri šogad maijā devās uz “Meža ABC”. Desmit labāko darbu pārstāvji tikās Kuldīgā, kur tos apciemoja zināmi mākslinieki. Tikmēr 29. novembrī Kuldīgas kultūras centrā tika demonstrēta Skrundas Televīzijas veidotā filma par šī gada “Meža ABC”. Pēcāk pozitīvā gaisotnē uzņēmējiem, kuri piedalījās sabiedrības izglītošanā, bija iespēja apēst kūkas gabaliņu par godu Latvijas dzimšanas dienai un aprunāties. “Kuldīgā bija filmas demonstrēšana tiem uzņēmējiem, kuri šogad piedalījās pasākumā vai to atbalstīja. Uzdodot jautājumu šodien sanākušajiem, vai viņi būtu gatavi piedalīties arī nākamajā gadā, visi atbildēja apstiprinoši. Arī nākamajā gadā divas dienas veltīsim sabiedrības izglītošanai un lai arī paši satiktos,” pastāstīja S. Vaivade. Nākamajā gadā pasākums notiks 10. un 11. maijā, piektdiena būs veltīta skolu jaunatnei, bet sestdiena – ģimenēm.

Lai izplānotu tik vērienīgi un apjomīgu pasākumu, organizatori iegulda lielu darbu, rīkojot divas plānošanas sapulces ar uzņēmējiem. “Parasti pirms pasākuma ar iesaistītajiem uzņēmējiem rīkojam divas tikšanās. Vienā iezīmējam pasākuma konceptu un potenciālos uzņēmējus, kuri vēl varētu iesaistīties, bet otrajā reizē runājam ļoti konkrētas lietas, kā arī noskaidroju, kas katram būs nepieciešams savā stacijā. Piemēram, vai viņiem vajag zāģmateriālus, lai viņi varētu parādītu savu programmu. Tāpat veidoju karti, lai saprastu, kurās vietās stacijas izvietot,” iezīmēja S. Vaivade, kura ir mežsaimniece jau ceturtajā paaudzē.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav