Projektā “Sporto visa klase” – jau piecas klases no Kuldīgas

sporto
Foto: Ričards Sotaks

Latvijas Olimpiskās komitejas projektā “Sporta visa klase” šajā mācību gadā Kuldīgas novadu pārstāvēs jau piecas klases no Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas. 6.a klase projektā aizvada pēdējo gadu, 4.b un 5.b klase jau ir ar zināmu pieredzi, bet 2.a un 3.b klase ir projekta jaunpienācēji, kuriem viss vēl priekšā.

2.a klases audzinātāja Lāsma Balode smej, ka savā skolā ir projekta “Sporto visa klase” krustmāte, jo viņas kādreizējie audzināmie, kuri nu jau 6. klasē, bija pirmie Kuldīgas pārstāvji projektā. Ja līdz šim projektā varēja piedalīties no 3. klases, tad šogad iesaistīties piedāvāja arī gadu jaunākajiem bērniem. Skolotāja stāsta, ka pērn projektā iesaistītajiem pedagogiem vaicāts viedoklis par to, vai nevajadzētu projektu sākt no 2. klases, jo 6. klasē skolēniem reizēm esot grūti tikt galā ar dalību projektā, tā kā vērtē un ņem vērā ne tikai sportošanu, bet arī sekmes mācībās un klases labos darbus. Otrklasnieki gan nepiedalīsies sacensībās, taču tāpat sportos piecas mācību stundas nedēļā, ieskaitot peldētapmācības nodarbību baseinā. L. Balode ir priecīga, ka atkal var darboties projektā. Otrklasnieki jau iesākuši labo darbu – bērni griež strēmelēs audumu un tin to kamolos. No strēmelēm audējas darinās paklājus, ko pārdos, lai iegūtu finansējumu biedrības “Mamma mammai fonds” darbībai.

31. oktobrī Rīgā svinīgi atklāja projekta jauno sezonu, un 2.a klases kapteinim Matīsam ticis gods doties saņemt oficiālo programmas piederības zīmi – karogu – un sarokoties ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni. Matīsam, tāpat kā klasesbiedram Kristapam, patīk, ka turpmāk būs vairāk jāsporto. Puiši gan arī brīvajā laikā nododas dažādām sportiskām nodarbēm. 3.b klases bērni, kuri arī tikai šogad iesaistījušies projektā, dalījās spilgtos iespaidos par atklāšanas pasākumu. Viņi ir priecīgi, ka tagad Kuldīgā ir savs baseins un nav jābrauc mācīties peldēt citur.

6.a klases audzinātāja jau otro gadu ir sporta skolotāja Līga Zeidaka. Viņa no pašiem pirmsākumiem bijusi iesaistīta projektā, bet šobrīd vada sporta nodarbības visām piecām projektā iesaistītajām klasēm. Skolotāja ir pārliecināta, ka būtu noderīgi, ja pilnīgi visiem skolēniem būtu piecas sporta stundas nedēļā. Sportošana veicina fizisko attīstību un māca disciplīnu, kā arī palīdz saliedēt klases kolektīvu. L. Zeidaka novērojusi, ka projektā iesaistītajās klasēs bērni ir draudzīgāki, palīdz viens otram, cits citu motivē arī mācīties, jo vērtētas tiek arī sekmes. 6.a klases audzēknes Samanta un Izabella, ar kurām aprunājāmies, ir vienisprātis, ka piedalīties sporta projektā ir interesanti, vienīgi žēl, ka projekts šai klasei drīz beigsies.

Projekta “Sporto visa klase” piektajā sezonā iesaistījušies gandrīz 8000 bērnu no visiem Latvijas reģioniem.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav