Novadā būs Senioru skola

seniori
Foto: Itija Vespere

Iedvesmojoties no Krāslavas pieredzes, iecerēts, ka arī Kuldīgas novadā no 2019. gada sākuma darbosies Senioru skola. Tās būs neformālas nodarbības divreiz mēnesī, kurās pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēki varēs patīkami un lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku, reizē apgūstot ko jaunu un bagātinot savu redzesloku.

Kuldīgas novada Senioru padomes priekšsēdētāja Astra Gūtmane pastāstīja, ka vasarā Senioru padome iepazinusies ar Krāslavas pieredzi – tur aktīvi seniori noorganizējuši Senioru skolu, kas ietver dažādus izglītojošus pasākumus un tikšanās. Nodarbības notiek vietējā bibliotēkā no oktobra līdz aprīlim. Tēmu loks ir plašs – kultūra, vēsture, literatūra, veselība, jaunās tehnoloģijas u.c.

Kuldīgas novada pašvaldības vadība un Kuldīgas Galvenās bibliotēkas vadītāja Laima Ostele atbalsta šādu iniciatīvu. Bibliotēka ir gatava nodrošināt telpas Senioru skolas nodarbībām. Tā kā bibliotēkas darbinieki jau apmāca savus klientus sociālo tīklu, viedtālruņu, internetbankas un e-pakalpojumu lietošanā, bibliotēka varētu piedāvāt šādas apmācību tēmas arī Senioru skolas dalībniekiem.

Senioru skolas programmu izstrādāt uzrunāta agrākā Bērnu un jauniešu centra direktore Ruta Orlova, kura nu ir pelnītā atpūtā, taču enerģijas pilna palīdzēt sagatavot piedāvājumu, lai pamudinātu no mājām iznākt un kaut ko jaunu uzzināt arī neaktīvāko senioru daļu.

Lai noskaidrotu, kādas tēmas varētu būt Senioru skolas programmā, kā arī ieteiktu vēlamo Senioru skolas nodarbību dienu un laiku, potenciālie Senioru skolas dalībnieki aicināti līdz 18. novembrim zvanīt Senioru padomes priekšsēdētājai Astrai Gūtmanei (tālrunis 20031199)vai Rutai Orlovai (tālrunis 26467724).

Kuldīgas novada Senioru padomes priekšsēdētājas vietniece Rita Ziņģe uzklausīs seniorus 29. novembrī no 10.00 līdz 12.00 Kuldīgas novada Domes mazajā zālē (1. stāvā, Baznīcas ielā 1, Kuldīgā). Tālrunis informācijai: 29825228.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav