Dalība projektā “PROTI UN DARI” jaunietei palīdz izprast savas iespējas

Foto: Inga Vīksna

Kopš Kuldīgas novada pašvaldība īsteno projektu “PROTI UN DARI”, individuālu atbalstu saņēmuši jau 4 jaunieši, bet šobrīd projektā aktīvi iesaistās 2 jaunietes.

Dalība projektā jaunietim paredz individuālu atbalstu – iespēju attīstīt tās prasmes, zināšanas un iemaņas, kas palīdzēs pēc dalības projektā uzsākt darba gaitas, iesaistītes izglītībā, tai skaitā arī aroda apguvē, un kļūt sociāli aktīvam. Sadarbībā ar katru jaunieti, balstoties uz profilēšanas rezultātiem, tiek izstrādāta viņa individuālā pasākumu programma, kas sastāv no četrām obligātajām komponentēm (UNESCO izstrādātie mācīšanās pīlāri): personības attīstība, iekļaušanās sabiedrībā, “darba tikums”, mūžizglītības kompetences. Realizējot jauniešiem paredzētās aktivitātes projekta ietvaros, jauniešiem tiek piedāvāti Kuldīgas Jauniešu mājas un Bērnu  un Jauniešu centra resursi, norit sadarbība starp dažādiem speciālistiem.

Savā pieredzē, piedaloties projektā, dalās Inga Lakstīgala. “Man ir 24 gadi, ir 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība komercdarbībā, darba pieredze vērtējama dažu mēnešu garumā, audzinu dēlu, kuram ir 5 gadi. 2017.gada septembra beigās mainīju dzīves vietu: pārceļoties 300 km attālumā no iepriekšējās dzīves vietas, nonācu pilsētā, kurā neorientējos, cilvēkus nepazinu. Šobrīd nestrādāju un nemācos. Pļaviņu novadā projektā “Proti un dari” biju iesaistījusies 4 mēnešu garumā. Nonākot Kuldīgā, noskaidroju, ka projektā “Proti un dari” varu piedalīties atkārtoti, ar domu pilnveidoties nepazīstamā vidē. Kuldīgas novadā iesaistoties programmā, projekta vadītāja un mentore pēc dažādām metodikām noskaidroja manas intereses, iespējas un jau esošo pieredzi. Iesaistos interešu izglītības pulciņos – foto, šūšana, IT nodarbības datorprasmju nostiprināšanā. Tika piedāvāts apmaksāts speciālistu atbalsts – izmantoju psihologa, personības izaugsmes trenera pakalpojumus. Darbojoties pulciņos, aktualizējās mana līdzšinējā doma uzsākt savu biznesu, kurā sākotnēji varētu realizēt pašas radītos rokdarbus. Izkristalizējās konkrētas radošās idejas virziens un veids. Ar savas idejas pieteikumu vēlos izmantot Biznesa inkubatora pakalpojumus un iespējas savu ideju attīstīt līdz realizācijai. Esmu atsākusi individuālos treniņus – vingrošanu, skriešanu. Sportā savu ideju realizēšanā mani atbalsta ģimene, kurā es šobrīd dzīvoju. Sporta aktivitātēs iesaistās arī dēls, kurš apbrīno un radoši izmanto manus rokdarbus (maskas, piekariņus u.t.t.) Pēc projekta plānoju reģistrēties kā pašnodarbināta persona. Iesaku jauniešiem, kuri šobrīd nemācās, nestrādā un nav reģistrēti NVA, iesaistīties projektā un izmantot iespēju pilnveidoties,” stāsta Inga.

Aicinām jauniešus pieteikties prasmju un motivācijas attīstīšanas projektā “ PROTI UN DARI”! Ko projekts var piedāvāt?

Balstoties uz katra prasmēm, interesēm, iespējamajiem attīstības virzieniem un vajadzībām, tiks izstrādāta piemērota programma prasmju un pieredzes pilnveidošanai, piedāvājot dažādus tieši Tev piemērotus atbalsta pasākumus. Starp piedāvātajiem atbalsta pasākumiem var minēt:

  • seminārus, kultūras pasākumus, nometnes, sporta aktivitātes, neformālās un ikdienas mācīšanās aktivitātes;
  • brīvprātīgā darba aktivitātes;
  • iesaisti nevalstisko organizāciju un jauniešu centru aktivitātēs, pasākumos un projektos;
  • ekskursijas uz uzņēmumiem vai īslaicīgu praksi uzņēmumā;
  • aktivitātes profesijas specifikas iepazīšanai;
  • speciālistu konsultācijas (karjeras konsultants, psihologs u.c.);
  • iesaisti vietējās sabiedriskajās aktivitātēs;
  • regulāru individuālu mentora atbalstu, kas ietver motivēšanu, veicinot mācīšanās mērķu sasniegšanu.

Projekts “PROTI un DARI! ir Eiropas Savienības fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.3. specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt NVA nereģistrēto NEET jauniešu prasmes un veicināt to iesaisti izglītībā, NVA īstenotajos pasākumos Jauniešu garantijas ietvaros un nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā” projekts, kuru īsteno Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām

Projekta īstenošanas laiks Kuldīgas novadā: 2016. gada 2. jūnijs – 2018. gada 31.decembris.

Projekta “PROTI un DARI!” programmas vadītāja Kuldīgas novadā – Baiba Pavlovska

Kontaktinformācija: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālr. 2846314

Vairāk informācijas par projektu “PROTI un DARI!” var atrast aģentūras tīmekļa vietnē www.jaunatne.gov.lv

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav