Skolniece no Taizemes mācās Kuldīgā

Kuldīgas Centra vidusskolas 10.m klasē apmaiņas programmas ietvaros mācās meitene no Taizemes Papanuna Ruamsapa.

Doties pieredzes apmaiņā uz Latviju meiteni pamudināja paziņa, sakot, ka latvieši ir laipni un valsts – skaista. Un Papanuna par izvēli priecājas, jo klasesbiedri ir draudzīgi: „Viņi ir jautri un manā dzimšanas dienā sagādāja mīļu pārsteigumu.”

Taizemē mācības ir ļoti intensīvas – stundas katru dienu sākas 8.30 un beidzas 16.20, turklāt mācības notiek gandrīz katru nedēļas nogali. Tāpēc mācībuprocess Kuldīgā meitenei šķiet vieglāks nekā Taizemē. Viņasprāt, gatavošanās eksāmeniem un studijām universitātē ir ļoti svarīgs process.

Latviešu valodu Papanuna nepārvalda, tomēr saprot lietas, ko klasesbiedri nespēj uztvert savā dzimtajā valodā. „Papanunai ir iemesls, kādēļ daļai no mums ir neērti doties uz matemātikas stundām,” par meitenes zināšanām pārdomās dalās klasesbiedri. „Viņa ļoti ātri saprot vielu – spēj ar mums vienā dienā rakstīt kontroldarbu un uzraksta to pietiekami labi.”

Jautājot, kā Papanuna Kuldīgā pavada brīvo laiku, meitene atbild: „Otrdienās un trešdienās pēc stundām dziedu korī Kuldīgas kultūras centrā un trešdienās man ir arī klavieru nodarbības mūzikas skolā. Nedēļas nogalēs atpūšos kopā ar savu viesģimeni vai dodos uz Rīgu satikt draugus.”

Lai gan Papanunai gadu atrasties tik tālu no mājām nav īpaša problēma, tomēr viņa ilgojas pēc savas ģimenes. Ar radiem skolniece sazinās ar īsziņu un interneta palīdzību pāris reižu mēnesī.

Visgrūtāk meitenei bijis pierast pie Latvijas laikapstākļiem, jo dzimtenē ziemas līdzinās Latvijas vasarām. „Kad es augustā atbraucu uz Latviju, teicu, ka man ir auksti, bet mana viesģimene atbildēja, ka šobrīd esot vasara un ir silts,” atceras Papanuna. Nu jau skolniece ar laikapstākļiem esot apradusi.

Jaunā taizemiete ir pieredzei atvērts cilvēks, motivēta smelties iespaidus un zināšanas. Viņa neskopojas ar pieredzi par dzīvi Taizemē, kā arī ar savas dzimtās valodas zināšanām un rakstību. Daudzi klasesbiedri iemācījušies uzrakstīt savu vārdu taizemiešu valodā. Jau pirmajās angļu valodas stundās Papanuna teica, ka viņa šeit nejūtas viena – viņa ir viena no skolasbiedriem.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav