V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzija – zinošākā skola par darba tirgu

V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzija ieguvusi zinošākās skolas titulu portāla www.prakse.lv izveidotajā spēlē „Virtuālā prakse”, kurā piedalījās vairāk nekā 31 000 jauniešu no 490 Latvijas skolām.

Ģimnāzisti parādīja savas zināšanas, atbildot uz visiem 3395 uzņēmumu sagatavotajiem jautājumiem, no kuriem 72% atbildes bijušas pareizas, un svinīgā apbalvošanas ceremonijā ieguva ceļojumu uz Stokholmu.

Visaugstāko punktu skaitu no skolēniem ieguva Vikija Salma. „Uzzināju par daudzām jaunām profesijām, par kurām nebiju dzirdējusi, un tas varbūt noderēs manā nākotnes izvēlē,” tā par ieguvumiem no spēles saka audzēkne.

 „Mums ir liels prieks par uzvaru ne vien tādēļ, ka ieguvām ceļojumu uz Stokholmu, bet arī tāpēc, ka projekts saliedēja klasi kā kolektīvu. Priecē, ka skolēniem radusies interese par darbu nozarēs, par kuru eksistenci iepriekš pat nenojauta. Skolēni ar lielu aizrautību iedziļinājās profesijās un pārbaudīja savas zināšanas izvēlētajā nākotnes specialitātē,” atzīst V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas 11. klases audzinātāja un karjeras konsultante Guntra Krūkliņa.

Skolēni visi kā viens atzīst, ka dalība šajā spēlē ir ļoti liels ieguvums. Viņi varēja iepazīties ar dažādām profesijām, uzzināt, kādas prasmes ir nepieciešamas un kādi speciālisti ir pieprasīti darba tirgū. „Ieguvu jaunas zināšanas un pieredzi par dažādām profesijām. Vairāk arī tās izpratu un tagad zinu, kas ir nepieciešams,” atzīst Eva Turlute.

Labākos rezultātus jaunie kuldīdznieki uzrādījuši personāla speciālista, redaktora, loģistikas speciālista, viesu uzņemšanas speciālista un pārdošanas direktora profesijā.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav