Dalība projektā “PROTI un DARI” palīdz jauniešiem kļūt motivētākiem

Foto: E. Vēzis

Jaunieši, kuri iesaistījušies Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras administrētajā projektā “PROTI un DARI!”, kļūst motivētāki un patstāvīgāki – to iespējams novērot ne tikai projekta īstenošanas laikā, bet arī pēc viņu dalības projektā.

Projektā var iesaistīties jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki, bet vēlas mainīt savu dzīvi. Kuldīgas novadā projektā piedalījušās četras jaunietes, divas no viņām dalību projektā beigušas pēdējo mēnešu laikā.

Dalība projektā ir palīdzējusi šīm jaunietēm atsākt mācības. Viņām noteikta profesionālā piemērotība tālākai izglītībai, notikusi iesaistīšanās sabiedriskajās aktivitātēs. Jaunietes turpina piedalīties savas dzīves notikumu plānošanā, savu mērķu realizēšanā, kad atbildība un iniciatīva par tālāku iesaistīšanos sabiedrībā un savas dzīves kvalitātes uzlabošanā jāuzņemas pašām. Ir izkristalizējušās jauniešu personīgās vēlmes un motivācija savas prasmes konkrētā jomā izpaust un likt lietā, lai varētu īstenot savas idejas. Jauniešu projekta laikā iegūtās zināšanas un izpratne par brīvprātīgo darbu un katra lomu, darbojoties sabiedrības labā, ir realizējusies arī praksē.

Viena no jaunietēm pēc projekta aktivitāšu noslēgšanās pieņēma izaicinājumu piedalīties Ventspils biedrības “Palīdzības centrs Spēkavots” vasaras radošajā nometnē bērniem ar īpašām vajadzībām “Cerību planēta”, kas norisinājās Pelčos no 26. jūnija līdz 2. jūlijam. Jauniete veica brīvprātīgo darbu, palīdzot organizēt  aktivitātes nometnes krāsaino smilšu darbnīcā. Iesaistīšanās šajā nometnē kā radošās darbnīcas asistentei jaunietei bija jauna uzdrošināšanās un atbildība, palīdzot nometnes dalībniekiem veidot katram savu smilšu krāsu varavīksni. Nometnes dalībniekus apciemot bija ieradies arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu, viņi piedalījās radošajās darbnīcās kopā ar bērniem.

Otra jauniete pēc līdzdalības projektā iesaistījusies jaunatnes darbā Kuldīgas novadā. Jauniete piedalījusies apmācībās par neformālas izglītības metodēm un citām prasmēm, kas nepieciešamas jauniešu koordinatora brīvprātīgā darba pienākumu veikšanai, iepazinusi novada pagastu jauniešu darba koordinatorus, izveidojusi kontaktu un pasākumu saraksts. Šo apmācību rezultātā iesākts jauniešu koordinēšanas darbs pagastā un jau notikusi iepazīšanās ar pagasta jauniešu vajadzībām un vēlmēm un iespējām. Tāpat noorganizēta pagasta jauniešu pārstāvniecība un dalība pirmajā Kuldīgas Jauniešu forumā.

Jaunieti, maini dzīvi, piesakies un piedalies projektā “PROTI un DARI”!

Ja vēlies uzsākt algotu darbu, bet nav pārliecības par saviem spēkiem;

Ja plāno mācīties, bet neesi pārliecināts, kādā jomā un kur meklēt informāciju;

Ja vēlies iepazīt iespējas dalībai jauniešu pasākumos;

Ja esi jaunietis vecumā no 15 līdz 29 gadiem, pašlaik nemācies, nestrādā algotu darbu un neesi reģistrēts Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieks, bet vēlies mainīt savu dzīvi, tad piesakies dalībai projektā “PROTI un DARI!”.

Balstoties uz Tavām prasmēm, interesēm, iespējamajiem attīstības virzieniem un vajadzībām, Tev tiks izstrādāta individuālo pasākumu programma, piedāvājot dažādus, tieši Tev piemērotus atbalsta pasākumus. Starp piedāvātajiem atbalsta pasākumiem var minēt:

Ja jūsu redzeslokā ir jaunieši, kuri atbilst projekta mērķa grupai, lūdzu, sazinieties ar projekta programmas vadītāju Kuldīgas novadā Baibu Pavlovsku, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālr. 28463142.