V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas skolēni gūst pieredzi Slovēnijā

Publicitātes foto

Šī gada aprīlī V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas skolēni Anna Losāne, Dāvis Jansons un Signe Agnese Bumbiere skolotājas Anitas Balodes un direktores Janas Jansones pavadībā devās uz Slovēniju, Sežanas pilsētu, kur notika Erasmus+ programmas projekta „EU-preneurs” 2. mācīšanās aktivitāte.

Projekts „EU-preneurs” sākās 2015. gada 1. septembrī, piedaloties skolotājiem un skolēniem no Beļģijas, Igaunijas, Slovēnijas un Latvijas. Projekta mērķis ir veidot 3 starptautiskus mācību uzņēmumus, kuros darbojas pa vienam skolēnam no Latvijas, Beļģijas, Igaunijas un Slovēnijas. Mācību gada laikā komandas kopīgi atrod biznesa ideju un attīsta to līdz prototipa veidošanai un mārketinga stratēģijas plānošanai, piemēram, mācību sesijā Slovēnijā skolēnu komandas izveidoja profesionālu plakātu un komercreklāmu savam produktam, kurus var apskatīt skolas mājas lapas projektu sadaļā.

Dalība projektā gan skolēniem, gan skolotājiem paver plašāku apvārsni  zināšanām, prasmēm un dzīves pieredzei. Tiek pilnveidotas angļu valodas un uzņēmējprasmes, gūta pieredze, darbojoties starptautiskā komandā. Ir iespēja sevi realizēt citā mācību un darba vidē – notiek daudzpusīga personības attīstība. Mācīšanās aktivitātes ietvaros notika lekcijas un praktiskās nodarbības, tika apmeklēts vietējais uzņēmums un strādāts profesionālā studijā arApple programmatūru, sadarbojoties ar fotogrāfu un operatoru, kuri sniedza konsultācijas un palīdzēja īstenot komandu ieceres.

Šajā mācību aktivitātē piedalījās visu dalībvalstu skolu direktori, kuru uzdevums bija izvērtēt projekta ietvaros paveikto un vērot skolēnu kopdarba progresu mācīšanās aktivitātes laikā. Kopīgās sanāksmēs tika vērtēts mācību process, izteikti ierosinājumi darba uzlabošanai, plānotas aktivitātes un metodika nākamajam projekta gadam, kurā tiks iesaistīti jauni skolēni un starptautiskos mācību uzņēmumus veidos 3. mācīšanās aktivitātē Beļģijā šī gada oktobrī.

No mācībām brīvajā laikā tika iepazīta Slovēnijas dabas un kultūrvide. Notika ekskursija uz UNESCO dabas objektu Škocjanas karsta alām, kā arī galvaspilsētas Ļubļanas un piekrastes pilsētiņu iepazīšana.

Ko par dalību projektā saka paši skolēni?

„Izdevies projekts. Ja būs iespēja, es noteikti piedalīšos vēl kādā projektā. Apgūtas starptautiskas saziņas iemaņas, darbs komandā, praktizēšanās komercreklāmas izveidē,” pauž D.Jansons.

„Kultūras ir dažādas. Secināju, ka spēju atrast kopīgu valodu ar ārzemju vienaudžiem un saprast, ka ir lietas, kas mums ir kopīgas. Mēs neesam tik dažādi, kā sākumā šķiet. Es uzzināju un nākotnē noteikti izmantošu stratēģiju, kā veidot biznesu,” saka A. Losāne

„Šī mācību nedēļa bija noderīga ne tikai zināšanu dēļ, bet arī svarīga, lai saprastu, ko es pati spēju paveikt. Pavadītais laiks mācību aktivitātēs bija lietderīgs un noderēs turpmākajām mācībām skolā un augstskolā,” uzskata S.A. Bumbiere

Brauciens notika Eiropas Savienības finansētās “Erasmus+” programmas projekta “EU-PRENEURS” ietvaros.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav