Apgūst jaunu metodi Horvātijā

Publicitātes foto

Pelču speciālās internātpamatskolas – attīstības centra skolotāja Ieva Dēliņa janvāra sākumā apmeklēja kursus Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā, apgūstot Boal metodi izglītībā.

Boal metodi, foruma teātri ir radījis brazīliešu teātra režisors, politiķis, aktīvists Augusto Boals (Augusto Boal). Foruma teātrī izmanto teātra valodu, iesaista sabiedrību dažādu sociālu problēmu apspriešanā un risināšanā. Šīs metodes sākotnējo formu izmantoja galvenokārt politisku jautājumu risināšanai, bet ar laiku jautājumu loks paplašinājās. Šo metodi mūsdienās izmanto pedagoģijā, darbā ar jauniešiem, sociālajā darbā, garīgās veselības jomā, politikā un kultūrā.

Foruma teātrī ikviens var būt gan aktieris, gan skatītājs. Teātrī aicina dalībniekus izspēlēt kādu problēmu. Katram dalībniekam tiek dota iespēja iesaistīties. Skatītājs jebkurā mirklī var pārtraukt teātri, izteikt savas domas un doties izvēlētās personas vietā, tā mainot situācijas gaitu un notikumu attīstību. Teātra izrāde ilgst apmēram 15 minūtes. Izrādi jau iepriekš sagatavo neliela cilvēka grupa. Dalībnieki tiek sagatavoti izrādei. Izrādi vada Džokers, kurš pārliecinās, vai skatītāji ir sapratuši izrādes būtību. Pēc katras skatītāju iejaukšanās Džokers ar skatītājiem pārrunā, vai problēma guva pozitīvu iznākumu, apspriež dažādus risinājumus problēmai.

Kursos dalībniekiem tika dota iespēja gūt gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanas. Viss tika balstīts uz komandas darbu. Tika apgūtas dažādas teātra spēles, jo arī kursu dalībniekiem bija jāsagatavojas foruma teātra izrādes izveidei.  Kursu laikā dalībnieki izveidoja divas foruma teātra izrādes, un kā skatītāji bija ieradušies Horvātu skolotāji, teātra studenti, teātra fani, kuri aktīvi piedalījās.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav