Triju Zvaigžņu ordenis trenerei Rasmai Ainai Zeberliņai

Foto: http://www.delfi.lv/news/national/politics/foto-pasniedz-triju-zvaigznu-ordenus.d?id=46734913#!dgs=dgslv-67439:5164975

Vakar, 18. novembrī, Melngalvju nama Svētku zālē Rasma Aina Zeberliņa, Sporta skolas ilggadējā un titulētā volejbola trenere, saņēma valsts augstāko apbalvojumu – 5. šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, turklāt ir iecelta par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri.

Interese par sportu Rasmai Ainai Zeberliņai radās jau skolas gados. Mācoties Kuldīgas vidusskolā trenējās sporta skolas volejbola un basketbola nodaļās. Vidusskolas laikā spēlēja Valsts jaunatnes volejbola izlasē, kuras sastāvā piedalījās II Vissavienības jaunatnes sporta spēlēs. Pēc vidusskolas, 1958. gadā viņa iestājās Latvijas Valsts Fiziskās kultūras institūtā, kur trenējoties volejbolu, spēlēja Latvijas izlases sastāvā, šajā laika posmā trīs reizes izcīnot Latvijas čempiones titulu volejbolā.

Pēc augstskolas absolvēšanas 1962. gadā R.A.Zeberliņa sāka strādāt Kuldīgas sporta skolā par volejbola treneri, pamatā ar meiteņu grupām. Strādājusi arī ar zēnu grupu, no kuras trīs spēlētāji Latvijas izlases sastāvā izcīnīja PSRS čempionu titulu. Vēl divi audzēkņi PSRS izlases sastāvā izcīnīja Pasaules un Eiropas junioru čempiona titulu.

Zeberliņas audzēkņi spēlējuši ne tikai Latvijas izlasēs, bet arī ārzemju klubos. Vairākas treneres audzēknes veiksmīgi startējušas arī Eiropas un Pasaules čempionātos pludmales volejbolā.

R.A.Zeberliņas trenētās Kuldīgas sporta skolas meiteņu volejbola komandas regulāri bija Latvijas čempionāta finālkomandas un vairākkārt izcīnīja 1. vietas. Zeberliņas vadībā Kuldīgas sieviešu volejbola komanda ilggadīgi spēlēja Latvijas augstākajā līgā.

Rasmai Kuldīgas novada sporta skola ir vienīgā darbavieta, tajā nostrādāti 49 gadi no 1962. līdz 2011. gadam. Saņēmusi apbalvojumus – LPSR Nopelniem bagātā trenere, Latvijas Izglītības teicamniece, Latvijas sporta laureāte.

R.A. Zeberliņas ģimene izjūt  apbrīnu. Arī mazmeita Agnese Megne iet vecmāmiņas pēdās - jau vairākus gadus nopietni pievērsusies volejbolam – beigusi Kuldīgas novada sporta skolu, absolvējusi Murjāņu sporta ģimnāziju un nu strādā par volejbola treneri Kuldīgas sporta skolā. A.Megne pastāstīja: “Vecmammas sasniegumu pamatā ir nopietns darbs, kas izpelnījies lielu apkārtējo cieņu. Strādāt ar jauniešiem ir grūti un, manuprāt, ne visi ir radīti šādam darbam.” Rasmas kundzei vienmēr paticis savs darbs un tas arī esot atslēgas vārds uz viņas panākumiem.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav