Kuldīgas novada jaunieši iesaistās “Ozolu stāstu” zīļu sēšanas talkā

Publicitātes foto

Piektdien, 23. oktobrī, Kuldīgas novada jaunieši iesaistīsies mūziķa Kārļa Kazāka un domubiedru iniciētajā pasākumā “Ozolu stāsti”.

Jaunieši no Kuldīgas novada skolām un Kuldīgas Jauniešu domes vispirms plkst. 13:00 kopā ar dosies uz Kurmāles pagastu, kur ar saimnieces Aijas Rutules laipnu atļauju lasīs zīles zem Aijas kundzes īpašumā esoša sarkanlapu ozola.

Pēc zīļu savākšanas pasākuma dalībnieki dosies uz rotācijas apli pie Kuldīgas apvedceļa. Te ar SIA “Kuldīgas Komunālie pakalpojumi” Zaļumsaimniecības daļas vadītājas Dzintras Strazdas gādību tapis lauciņš ozolu stādiņu audzēšanai. Jaunieši kopā ar Kārli Kazāku un Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāju Ingu Bērziņu savāktās zīles iesēs lauciņā, novēlot tām nākamajā pavasarī izdīgt un nākotnē izaugt par skaistiem sarkano ozolu stādiņiem.

Akcijas “Ozolu stāsti” mērķis ir, gaidot Latvijas simtgadi, dažādās Latvijas vietās no ozolzīlēm izaudzēt ozolu stādus, lai 100 gadu jubilejā Latvijai dāvātu vismaz tik daudz jaunu ozoliņu, cik Latvijā cilvēku.

Akcijas “Ozolu stāsti” ietvaros ozolzīles jau šogad iesēs Cēsīs, Kuldīgā, Tērvetē, Baltinavā, Ikšķilē, Popē un citās Latvijas vietās. Iniciatīvu atbalsta mūziķis Kārlis Kazāks, dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte, rakstnieks Jānis Lejiņš un citi sabiedrībā zināmi cilvēki.

 

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav