Izstādes “Vienoti dziesmā, dejā un sirdī” atklāšana

Otrdiena, 13 Novembris 2018

loading...

Kuldīgas novada muzejā 9. novembrī tika atklāta izstāde "Vienoti dziesmā, dejā un sirdī", kas vieno gan mūsu novadniekus, gan ikvienu latvieti visā pasaulē kopīgā un ļoti īpašā Dziesmu svētku stāstā.

Izstāde ir veidota sadarbībā ar privātkolekcionāru Robertu Kulpi, kurš veltījis 35 sava mūža gadus Dziesmu svētku liecību vākšanai un apkopošanai. Izstādē skatāmi ar Dziesmu un deju svētkiem saistīti priekšmeti no svētku pirmssākumiem līdz pat mūsdienām, kas kolekcijā nonākuši no svētku dalībniekiem gan Latvijā, gan pasaulē. Kolekciju papildina unikālas svētku afišas un fotogrāfijas no Kuldīgas novada muzeja krājuma, kā arī mūsu novadnieku tautastērpi, kas glabā spēcīgas atmiņas no Dziesmu un deju svētkiem cauri laikiem.

Ikvienam izstādes apmeklētājam ir iespēja piedzīvot īpašās Dziesmu svētku sajūtas izstādes sajūtu telpā. Izstādes apmeklētāja kuldīdzniece Lilija Baukše, kas jau 40 gadus dzied korī "Ventava", apmeklējot izstādes sajūtu telpu, atzīst, ka Dziesmu svētki ir kā svētbrīdis gan pašai, gan latviešu tautai. "Dziesmā es varu izteikt savu mīlestību pret šo zemi", stāsta L.Baukše, kuras atmiņas bagātina mūsu kopīgo Dziesmu svētku stāstu, kas savijies vienuviet, šeit, Kuldīgas novada muzejā.

Foto: Zane Dzelstiņa