In memoriam... OLGA KOKINA (13.02.1929.-21.02.2015.)

Mūžībā aizsaukta ilggadējā Kuldīgas astoņgadīgās skolas direktore un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma pirmā direktore Olga Kokina.

Jau vairāk nekā pusgadsimts ir pagājis, kad Olga Kokina no Latgales ieradās Kurzemē, lai apliecinātu un pilnveidotu savas pedagoģiskās prasmes. Jaunā pedagoģe iedzīvojās Kuldīgā un tās ļaudīs uz daudziem gadu desmitiem. Daudzi kuldīdznieki vairākās paaudzēs ilgi pieminēs un teiks paldies savai skolotājai par radīto mīlestību uz dzimto valodu.

Skolotāja Olga Kokina bija cilvēks ar atvērtu sirdi, kas prata just līdzi un palīdzēt cilvēkiem priekos un bēdās. Viņa, būdama mīloša sieva un māte, spēja uzrunāt sievietes, iedziļināties viņu problēmās gan Kuldīgas novadā, gan republikā. Mūža lielāko daļu līdzās skolotājas darbam enerģiski vadīja pedagoģiskos kolektīvus Kuldīgā un Ēdolē, būdama inspektore ar savu dzīves pieredzi, nesavtīgi dalījās visās novada skolās.

Pirms 25 gadiem 1. septembrī ceļa vārdus ilgiem radošiem darba gadiem Kuldīgas tehnikumam teica direktore Olga Kokina. Tie bija vārdi, kas dzimuši sirdī, mīļuma, labestības un ticības pilni vārdi. Tehnikuma pirmā direktore bija bagāta: viņai piederēja dzimtā zeme, debesis un zvaigznes virs tām, simtiem viņas audzēkņu.

Vēl pavisam nesen, Olgas Kokinas 85.dzimšanas dienā, Kuldīgā tehnikuma telpās norisinājās lūgšanu brokastis, kuru dalībniekiem Olga Kokina bija atsūtījusi apsveikuma vārdus. „Pateiksimies Dievam par mums dāvāto Jauno gadu! Lūgsim dāvāt mums gaismu, svētību, veselību, mīlestību vienam pret otru, ticības un cerības spēku, mieru pasaulei un ģimenēs, prasmi dāvāto laiku izmantot lietderīgi. Lūgsim žēlastību dāvāto laiku izmantot ideju un ieceru, t.i., dzīves plānu veiksmīgai izpildei,” apsveikumā rakstīja Olga Kokina.

Kuldīgas novada pašvaldība un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums izsaka līdzjūtību Olgas Kokinas tuviniekiem, bijušajiem kolēģiem un audzēkņiem, visiem, kuru atmiņās Olga Kokina paliks kā Skolotāja ar lielo burtu.

Izvadīšana 26. februārī plkst. 12.00 no Ķekavas luterāņu baznīcas.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav