EIROPAS RALLIJA MEISTARI POŠAS UZ LATVIJU

FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) otrā posma „Rally Liepāja” rīkotāji saņēmuši oficiālus pieteikumus no 21 ekipāžas, tajā skaitā arī no „Peugeot Rally Academy”, kas pieteikusi īru Kreigu Brīnu un portugāli Djogu Gagu. Liepājā startēs arī FIA ERČ sezonas pirmā posma uzvarētājs, „Lotos Rally Team” pilots, polis Kajetans Kajetanovičš. Starp dalībniekiem būs arī vairāki Latvijas rallija meistari, tajā skaitā arī 2014. gada Latvijas rallija čempions Jānis Vorobjovs. Dalībnieku pieteikumu pieņemšana noslēgsies 22. janvārī, bet sacensības norisināsies no 6. līdz 8. februārim Liepājas un Kuldīgas novados.

Jaudīgākajā, pilnpiedziņas klasē, kurā ietilpst R5 un S2000 grupas automašīnas, saņemti četri pieteikumi. Pieteikumus iesnieguši divi FIA ERČ 2014. gada sezonas vadošie braucēji – Kajetanovičs (Ford Fiesta R5), kurš čempionāta kopvērtējumā pērn ieņēma ceturto vietu, un Brīns (Peugeot 208 T16 R5), kurš čempionātu noslēdza trešajā vietā, atzīstot vien „Škoda Motorsport” pilotu – Esapekas Lapi un Zepa Vīganda, pārākumu. Ar Peugeot 208 T16 Liepājas un Kuldīgas ātrumposmos startēs arī pieredzējušais šveicietis Jonatans Hirši, kurš līdz šim galvenokārt startējis autošosejas sacensībās. Ar vienu paaudzi senāku auto – Peugeot 207 S2000 – sacensībām pieteicies itālis Džakomo Kastenāro.  Atgādināsim, ka ar šādu auto pirms diviem gadiem Latvijā startēja arī leģendārais franču rallija pilots Fransuā Delekūrs, kurš sacensībās izcīnīja 3. vietu.

Latvijas rallija apmeklētāju un autosportistu iecienītajā N4 grupā saņemti pieci pieteikumi. Ar Mitsubishi Lancer Evolution X startēs gan Vorobjovs, gan Aleksandrs Gorelovs (Krievija), savukārt ar Mitsubishi Lancer Evolution IX startēs Dāvids Botka (Ungārija). Divi pieteikumi saņemti no sportistiem, kuri startēs ar Subaru Impreza automašīnām, ar tām rallijā brauks Tomašs Kasperčiks (Polija) un Vojtehs Stajfs (Čehija), kurš 2013. gadā ar Subaru Impreza izcīnīja Čehijas rallija čempiona kausu 3. klasē.

Jāatzīmē, ka ar Latvijas automobiļu federācijas izsniegtu licenci rallijam pieteikušies vēl divi piloti – Emīls Blūms, kurš sacensībām pieteikts „LMT Autosporta Akadēmija” sastāvā, un Daņila Belokoņs. Abi sportisti rallijā startēs ar Ford Fiesta R2 automašīnām.

„Rally Liepāja”būs arī pirmais no sešiem ERČ Junioru Čempionāta posmiem, kuram šobrīd pieteikušies pieci sportisti – Stēve Reklanns (Norvēģija), Gagu (Portugāle), Džons Ārmstrongs (Lielbritānija), Jūliuss Tannerts (Vācija) un Marijans Grībels (Vācija). Lai gan oficiāls pieteikums vēl nav iesniegts, zināms, ka šajā čempionātā plāno startēt arī Ralfs Sirmacis un Vasilijs Grjazins, kuri 2015. gadā pilotēs Latvijas rallija komandas „Sports Racing Technologies” sagatavotus Peugeot 208 R2.

Ierasti kolorīts dalībnieku saraksts ieskicējas priekšpiedziņas grupās R2 un R3, kurās šobrīd pieteikumus iesniegušas 12 ekipāžas, kuru piloti un stūrmaņi pārstāv 12 dažādas valstis un kas sacensībās piedalīsies ar pieciem dažādiem automašīnu modeļiem – Ford Fiesta, Opel Adam,Peugeot 208, Renault Clio un Škoda Fabia.

„Rally Liepāja” dalībnieku sastāvs (atjaunots 2015. gada 9. janvārī)

2015.lvrally.com/

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav