Ceļus uztur kārtībā

Ir uzsnidzis sniegs un SIA „Kuldīgas komunālie pakalpojumiem” (KKP) sākušies pastiprināti darbi uz ceļiem un ietvēm.

KKP valdes priekšsēdētājs Pēteris Gobzemis pastāstīja: „Sāls un smilts kaisāmās mašīnas jau strādā, arī traktortehnika strādā.” KKP regulāri pilsētā jātīra 64 kilometri ceļu un tas ir nopietns apjoms. Darbi tiek koordinēti gan dienā, gan naktī, lai nodrošinātu normālus braukšanas apstākļus ne tikai sabiedriskajam transportam un automašīnām, bet arī gājējiem.

Sētnieki pilsētā tīra pašvaldības un kopīpašuma teritorijas. Privātīpašumam piegulošo teritoriju īpašniekiem jāsakopj līdz pulksten 8.00 rītā. Taču, ja tiek noslēgts līgums ar KKP, sētnieki tīra arī privātīpašumam piegulošo teritoriju. P.Gobzemis atzīst, ka šāds pakalpojums nav dārgs un to nereti izmanto privātīpašumu saimnieki.

Pagastos par ceļu kārtību rūpējas pagastu pārvaldes, un arī tur tehnika ir gatava darbam, daudzviet ceļu tīrīšana vēl nav sākta – ceļi ir normālā braukšanas kārtībā. Laidos līgums par ceļu tīrīšanu noslēgts ar z/s „Jaunkalni” un z/s „Kamenes”, taču atsevišķus ceļus tīra arī pārvaldes traktors, arī Rumbas pagastā noslēgti divi līgumi ar zemnieku saimniecībām – „Upeskalni” un „Madaras”. Pelčos ceļi tiek tīrīti ar pagasta traktoru, taču ir noslēgts līgums arī ar AS „Latvijas Valsts ceļi” un SIA „Dienvidu celtnieks”. P.Gobzemis pastāstīja, ka Vārmē ceļu uzturēšana ir z/s „Ezergaļi” pārziņā, savukārt Snēpelē – z/s „Kalnāji”. Turlavas pagastā jau vairākus gadus ceļus tīra z/s „Kupšas” saimnieks, Rendā – SIA „ICU projekti” un i/u „Rimzāti”, bet Padurē – z/s „Upeskalni”. Par Ēdoles ceļiem rūpējas divas zemnieku saimniecības – „Sili” un „Indrāni”, savukārt Īvandē drošus braukšanas apstākļus autovadītājiem uztur individuālais uzņēmējs Anatolijs Melnis, kuram ir nepieciešamā tehnika, un z/s „Zemzari”. Gudenieku pagasta pārvaldes vadītāja Daina Bērende pastāstīja, ka tur par ceļiem rūpējas z/s „Ziemeļi”, „Katliņkalni”, un piemājas saimniecības īpašnieks Ivanovskis Ainars. Kabiles pagasta centrā ceļus kaisa KKP darbinieki, bet ārpus centra ceļus pārmaiņus tīra trīs zemnieku saimniecības – „Nogaļi”, „Mestri” un „Miļģumi”. Pārvaldes vadītājs Tālivaldis Bergmanis pastāstīja, ka ir situācijas, kad tiek piesaistīti vēl vairāk palīgu. Kurmāles pagastam ir savs traktors, kas kaisa un notīra ceļus, bet Priedaines ciemā plānots noslēgt līgumu ar SIA „Kalna Rinkas”.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav