Paplašina ģimenes palātu skaitu

Foto: Anda Šlakorciņa

15. maijā, Starptautiskajā ģimenes dienā, Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā atklātas divas jaunas ģimenes palātas. Tagad Kuldīgas slimnīcā ir četras palātas, kurās vecāki pirmās dienas pēc bērniņa piedzimšanas varēs pavadīt kopā. Ģimenes dzemdībās Kuldīgā piedzimst vairāk kā trešā daļa no  kopējā jaundzimušo skaita.

Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā arvien tiek domāts par to, lai māmiņai un jaundzimušajam uzturēšanās pēcdzemdību aprūpē, būtu ērta un patīkama. Novērojot, ka sievietes arvien biežāk izvēlas bērniņu laist pasaulē ģimenes dzemdībās, Kuldīgas slimnīca ir radusi iespēju paplašināt ģimenes palātu skaitu.

Jaunās palātas ir izremontētas un iekārtotas, apvienojot medicīniskās prasības ar mūsdienīgu dizainu. Pārdomāta telpu funkcionalitāte vienlaikus rada gan komfortu vecākiem, gan ļauj nodrošināt medicīniskās palīdzības pieejamību.

Palātu dizainu veidoja interjera dizainere Liene Bērziņa, kura pati Kuldīgas slimnīcā pirms 13 gadiem ar vecmātes Gundegas Kugelanes gādību sagaidīja savu dēlu Adrianu.

Liene savā brīvajā laikā nodarbojas ar dažādiem nelieliem dizaina projektiem un ir atvērta dažādiem izaicinājumiem. Viņas stiprā puse ir telpas funkcionalitātes plānošana, krāsu toņu piemeklēšana un interjera veidošana no veikalos pieejamām mēbelēm un aksesuāriem.  Dzirdot par Kuldīgas slimnīcas ieceri veidot ģimenes palātas, Liene nolēma to atbalstīt ar savām zināšanām un prasmēm. “Veidojot jebkuru telpu dizainu,  svarīgākais ir noteikt zonas. Tikai pēc tam nāk krāsu gammas un viss pārējais. Slimnīcā lielākais izaicinājums bija apvienot dizainu ar ārstniecības iestādes specifiku, higiēnas prasībām. Tomēr tas bija interesanti, un man ir liels gandarījums par rezultātu,” saka dizainere.

Vienā no jaunajām palātām jau ir iekārtojusies ģimene, kurai uzturēšanos tajā par godu Starptautiskajai ģimenes dienai, Kuldīgas slimnīca dāvāja bez maksas. Laikā, kamēr tika pārgrieztas jauno palātu atklāšanas lentas, viņi dzemdību zālē sagaidīja savu pirmo bērniņu – meitu Eivu. Mazulīte sagaidīta ar vecmātes Guntas Cepurītes atbalstu.

Kuldīgas slimnīcā ir pieejama visa nepieciešamā komanda – vecmātes, ginekologi – dzemdību speciālisti, bērnu aprūpes māsas, māsas palīgi, kuri var sniegt gan medicīnisko, gan emocionālo atbalstu. 

Kuldīgas slimnīcā šogad tikuši sagaidīti jau 167 bērniņi - 88 zēni un 79 meitenes. Ģimenes dzemdībās dzimuši 65 bērni. 2022. gadā no 520 jaundzimušajiem, 234 bērniņi ir dzimuši ģimenes dzemdībās. Kaut arī šogad jaundzimušo skaits samazinājies, ģimeņu dzemdību rādītājam ir tendence paaugstināties.

Atsaucīgs personāls, individuāla attieksme, moderns, kvalitatīvs aprīkojums, patīkama vide - tie ir priekšnosacījumi, lai arī ventspilnieki, liepājnieki un rīdzinieki par sava bērniņa piedzimšanas vietu izvēlētos Kuldīgas slimnīcu.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav