Lielā Talka 22. aprīlī - sakopsim novada teritoriju kopā!

LIELĀ TALKA
Foto: Kārlis Komarovskis

Kuldīgas novada pašvaldība aicina arī šajā pavasarī iedzīvotājus sakopt novada teritoriju, piedaloties “Lielajā Talkā”. Talkotāji aicināti ne vien labiekārtot un sakopt koplietošanas teritoriju, bet arī piedalīties latvāņu ierobežošanas aktivitātēs. Šī gada “Lielās Talkas” sauklis ir “Zaļa Latvija = Zaļa pasaule!”

“Lielās Talkas” koordinatore Kuldīgas novadā ir pašvaldības vides speciāliste Dace Jansone, ar kuru lūgums sazināties (tālrunis 27025423) un vienoties par sakopjamo koplietošanas teritoriju. No 17. aprīļa iedzīvotājiem būs iespējams saņemt maisus bez maksas.

Kad kopā ar pašvaldības vides speciālisti teritorija saskaņota, “Lielās Talkas” koordinatori un pašvaldība aicina talkotājus atzīmēt talkošanas vietu interaktīvajā kartē (https://talkas.lv/pieteikt-talku/), lai tās nepārklātos un izdotos sakopt pēc iespējas lielāku teritoriju.

Pašvaldība atgādina, ka bez maksas maisi un to savākšana tiek nodrošināta tikai, ja talkojat pašvaldības koplietošanas teritorijās. Ja vēlaties talkot savā privātajā teritorijā, tad par maisu sagādi un atkritumu izvešanu būs jārūpējas pašiem.

Talkas maisus ir iespējams saņemt SIA “Kuldīgas komunālo pakalpojumu” tehniskās bāzes un atkritumu apsaimniekošanas daļā, Dārzniecības ielā 9, Kuldīgā, ja talkošanas vieta iepriekš ir saskaņota ar vides speciālisti un tā ir atzīmēta interaktīvajā kartē.  Tikmēr iedzīvotāji, kuriem nav iespējams doties uz Dārzniecības ielu, Kuldīgā, maisus varēs saņemt arī Kuldīgas novada pašvaldības policijā, Strautu ielā 1, Kuldīgā. Savukārt iedzīvotājiem, kuri dzīvo novada pagastos, lūgums par maisu izsniegšanas nepieciešamību vērsties attiecīgajā pagasta pārvaldē.

Pēc tam, kad talkošana pabeigta, lūgums sazināties ar SIA “Kuldīgas komunālo pakalpojumu” atkritumu apsaimniekošanas dispečeru (tālr. 63322380), vai arī zvanīt pašvaldības vides speciālistei (tālr. 27025423), lai paziņotu par lokāciju, kurā novietots pilnais atkritumu maiss. Uzņēmums nodrošinās savākto atkritumu izvešanu.

Atsaucoties zemkopības ministra Didža Šmita aicinājumam, arī Kuldīgas novadā notiks latvāņu apkarošanas talkas. Pavasarī, kad latvānis ir neliels un šajā augšanas stadijā nav tik bīstams, ievērojot stingras darba drošības prasības, to visefektīvāk ir iznīcināt mehāniski – izdurot ar lāpstu.

Latvāņu ierobežošanas talkas notiks Alsungas ielā 38 (pie Ēdoles ielas), Ēdoles ielā 51 un Mārtiņsalas kanālā  Kuldīgā, Ziedleju parkā un Pidiltu karjerā Alsungā, karjerā Grantsbedres Kabiles pagastā, Pelču pagasta centrā. Latvāņu ierobežošanas talkas vietu aicinām izvēlēties kādu no augstāk minētajām un pieteikt Vides speciālistei Intai Putniņai, tālr. 25680932, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. Zemes īpašnieki, kuru īpašumos aug latvāņi aicināti talkot savā īpašumā.

Liela talka

Visus, kuri nolēmuši doties uz pašvaldības organizētajām Sosnovska latvāņu talkošanas vietām, aicinām rūpīgi iepazīties ar darba drošības pasākumiem un latvāņu apkarošanas instrukcijām Lielās Talkas mājaslapā un VAAD tīmekļvietnē. Atbilstošs un drošs apģērbs ir ļoti svarīgs - ūdens necaurlaidīgā tērps (garās bikses un jaka), gumijas zābaki, darba procesā jāvelk ūdensnecaurlaidīgi vai gumijas cimdi, līdzi jāņem ūdens un viegla, asa lāpsta darbam. Darbs jāveic ļoti uzmanīgi! Priecāsimies par katru talkotāju, bet ja tomēr neesat droši, aicinām izvēlēties citu talkošanas veidu un vietu Kuldīgas novadā!

Pirms piedalīties talkā, aicinām izlasīt instrukciju Lielās Talkas mājaslapā: talkas.lv,  kurā minēts, kā apģērbties, ko darīt ar aizdomīgiem atkritumiem, ko ņemt līdzi u.tml.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav