Pašvaldības policija rūpējas par sabiedrisko kārtību

Aizvien biežāk iedzīvotāji interesējas par Kuldīgas novada pašvaldības policijas funkcijām un pienākumiem, bieži to jaucot ar valsts policiju.

Valstī ir četru veidu policijas – valsts policija, pašvaldības policija, militārā un drošības policija. Dibināt pašvaldības policiju valsts atļāva pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, piešķirot vien dažas funkcijas. Laikam ejot, pašvaldības policijas pienākumu loks aizvien vairāk palielinās, taču joprojām katras policijas uzdevumi ir diezgan atšķirīgi un specifiski.

Pašvaldības policijas pienākumi

Galvenais pašvaldības policijas pienākums ir kontrolēt, kā tiek ievēroti saistošie noteikumi par sabiedrisko kārtību, kā arī automašīnu apstāšanās un stāvēšanas noteikumi. Taču pašvaldības policija kontrolē arī dažādu Administratīvā kodeksa pantu pārkāpumus. Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks Rinalds Gūtpelcs pastāstīja: „Tie lielākoties ir panti, kuri nav saistīti ar vardarbību, kautiņiem, šaušanu utt. Šādi pārkāpumi ir valsts policijas kompetencē, mēs varam būt tikai palīgi, nododot informāciju. Taču mēs bieži braucam uz dažādiem izsaukumiem, ģimenes skandāliem u. tml. situācijām.”

Valsts policijas pārziņā

Novada iedzīvotāji bieži vēršas pie pašvaldības policijas ar jautājumiem par automašīnu kustības un ātruma ierobežošanu, ceļa zīmju izvietošanu, zādzībām, kā arī gadījumos, kad nodarīti miesas bojājumi. Šādas un līdzīgas situācijas pašvaldības policijai nav atļauts kontrolēt, taču informācija tiek nodota valsts policijai, kura izskata konkrēto situāciju un rīkojas. „Mēs saņemam iesniegumus un izskatām tos. Ja ir konstatēts administratīvais pārkāpums, uzsākam lietvedību, kuru novedam līdz personu saukšanai pie atbildības vai nu policijā, vai administratīvajā komisijā, vai citās institūcijās,” skaidro R.Gūtpelcs.

Novadā veic videonovērošanu

Kuldīgā un daļēji arī novada teritorijā tiek veikta videonovērošana. Pilsētā izvietotas vairāk nekā 40 videonovērošanas kameras, kas palīdz kontrolēt, sekot līdzi un uzturēt kārtību. Šogad pilsētā uzliktas papildu sešas jaunas kameras, bet piecas nomainītas pret jaunām, kas dod daudz labāku attēla kvalitāti. Kuldīgas novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Dzintars Pakalns pastāstīja, ka „tiek veikti ieraksti, kas palīdz izsekot, vai, pašvaldības policijai neredzot, nenotiek pārkāpumi”. Kameras izvietotas vietās, kurās iedzīvotāji ir visbiežāk – netālu no skolām, gājēju pārejām, Pilsētas laukumā, kā arī vietās, kurās uzturas bērni.

Lai veiktu papildu uzraudzību, kameras izvietotas arī dažos pagastos – Ēdolē, Rendā, Pelčos, Padurē. „Ar informāciju, kuru iegūstam no kameru ierakstiem, sniedzam atbalstu citām tiesību sargājošajām institūcijām,” saka R.Gūtpelcs.

Palīdzību neatteiks

Kuldīgas pašvaldības policijas vecākais inspektors saka: „Ja cilvēks sauc pēc palīdzības, tad ir vienalga, vai zvana mums vai valsts policijai. Mēs ik dienu cieši sadarbojamies un, garantējot sabiedrības drošību, vienmēr aktuālo informāciju viens otram nododam.”

2010. gadā tika apstiprināts Kuldīgas novada pašvaldības policijas nolikums, kas paredz aizsargāt personu dzīvību, veselību, brīvību, tiesības, īpašumu, sabiedrības un valsts intereses no noziedzīgiem un citiem prettiesiskiem apdraudējumiem un kas atbilstoši Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktajai kompetencei darbojas Kuldīgas novada administratīvajā teritorijā.

Kuldīgas novada pašvaldības policijas kontaktinformācija:

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Pašvaldības policijas priekšnieks –  Rinalds Gūtpelcs,
Tālrunis: 633 20373
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Vecākais inspektors Dzintars Pakalns,
Tālrunis: 633 20373,
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Patruļas tālrunis: 28881288.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Marcelo

    Vai vispār Kuldīgā kāds policists strādā?Dzintaru ielā pa 22 tikai sākas dzīvība.Mašīnas sāk joņot ar lielu ātrumu,skan no viņā skaļa mūzika.Un tā tas turpinās diezgan bieži.Vēroju jau kādu laiku,bet pat neesmu manījis nevienu palicijas patruļu.

    01.09.2016 19:19:11