Mākslas festivālā – arī Zaļais kurss

Mākslas festivāla “Cooldiga Art Fest” un izgudrojumu un inovāciju festivāla “Minox Kurzeme 2022” ietvaros sestdien, 10. septembrī, plkst. 14:00  LVMI “Silava” pētniece Daiga Zute, kā arī daiļdārzniece un “Lazdkalnu” saimniecības vadītāja Solveiga Zīle rīkos unikālu meistardarbnīcu, kurā tiks izveidoti sūnu micēlija krāsu uzraksti ar vēstījumu par klimata pārmaiņām. D. Zute ir viena no Eiropas Klimata pakta vēstniecēm Latvijā. Klimata pakts ir Eiropas Savienības mēroga iniciatīva, kas aicina visus cilvēkus, kopienas un organizācijas piedalīties dažādos ar klimatu saistītos pasākumos un veidot zaļāku un videi draudzīgāku Eiropu mums visiem.

Meistardarbnīcas galvenais mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz straujajām klimata pārmaiņām. Mežiem ir liela nozīme pārmaiņu mazināšanā, tādēļ kā mākslas izteiksmes līdzeklis ir izvēlētas tieši sūnas. Sūnām ir īpaša loma gan mežu, gan arī citās ekosistēmās - tās ne vien intensīvi saista oglekli un citas siltumnīcefekta gāzes, bet spēj absorbēt arī dažādus gaisa piesārņotājus, kā, piemēram, automašīnu vai rūpnīcu izplūdes gāzes. Veidotie uzraksti priecēs Kuldīgas iedzīvotājus un viesus arī pēc pasākuma beigām, jo tie turpinās zaļot vēl ilgu laiku.

Darbnīcas laikā D. Zute vadīs izzinošu spēli bērniem par Eiropas Zaļo kursu un viedo mežsaimniecību. Eiropas Zaļajā kursā ir iekļautas vairākas iniciatīvas, kas orientētas uz Eiropas valstu attīstību ilgtspējīgākā virzienā. Festivāla noslēguma vakarā D. Zute un S. Zīle prezentēs dienas laikā paveikto, ieskicēs sūnu uzrakstu izveides procesu, kā arī iepazīstinās klausītājus ar Klimata pakta vēstnieku kustību un tās aktivitātēm Latvijā.   

“Cooldiga Art Fest” un izgudrojumu un inovāciju festivāla rīkotāji ir Kuldīgas novada pašvaldība un Kuldīgas Digitālo inovāciju centrs. Klimata pakta vēstniekus pārstāv arī viens no šo festivālu galvenajiem koordinatoriem un organizatoriem Artis Gustovskis. Brīvprātīgajā klimata kustībā darbojas dažādu nozaru pārstāvji, kuri gan savā profesionālajā darbībā, gan ārpus tās iedrošina, informē un veicina klimatam draudzīgas, ilgtspējīgas aktivitātes.

“Cooldiga Art Fest” Kuldīgā norisināsies jau ceturto reizi. No 5. līdz 10. septembrim festivāla ietvaros būs iespējams iepazīties ar dažādiem māksliniekiem, viņu sienu gleznojumiem, piedalīties interesantās meistarklasēs un uzzināt par aktualitātēm digitālo tehnoloģiju jomā. Savukārt 10. septembrī pirmo reizi norisināsies izgudrojumu un inovāciju festivāls "Minox Kurzeme 2022". Šī festivāla galvenais mērķis ir veicināt izgudrotājdarbību Latvijā, sekmēt inovatīvu izgudrojumu reālu ieviešanu dzīvē un tehniskās jaunrades izpausmi.

Klimata pakta vēstnieku kustībai var pievienoties, sazinoties ar kustības koordinatoriem Latvijā SIA “Vides Eksperti”.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav