Izgudrojumu un inovāciju festivālu “Minox Kurzeme 2022” jau 10. septembrī

Kuldīgas Digitālo inovāciju centrs sadarbībā ar Latvijas Izgudrotāju biedrību, “CONNECT Latvija” un Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA) 10.septembī Kuldīgas novada iedzīvotājus un viesus aicina un pirmo izgudrojumu un inovāciju festivālu “Minox Kurzeme 2022”. Festivāls norisināsies jaunajās Adatu fabrikas Digitālā inovāciju centra telpās Kalpaka ielā 4 no plkst. 10:00 - 16:00.

Festivāls tiek īstenots, lai veicinātu izgudrotājdarbību Latvijā, sekmētu izgudrojumu reālu ieviešanu dzīvē un tehniskās jaunrades izpausmi, kurā aicināts ikviens, kuram ir kāds izgudrojums. Šajā izstādē apmeklētājiem paralēli izgudrojumiem būs iespēja iepazīties ar jaunākajām tehnoloģijām atsevišķās inovāciju nozarēs un piedalīties meistarklasēs. Izgudrojumu un inovāciju izstādē piedalīsies gan atpazīstami uzņēmumi, aktīvi iedzīvotāji un studenti no Latvijas universitātēm.

Par dalībniekiem:

MĀRIS KAĻINKA un RTU studenti

Māris Kaļinka ar RTU studenti festivāla ietvaros veidos Fotogrammetrisko un lāzerskeneru grafisko datu meistarklasi. Pirms vairākiem gadiem latviešu zinātnieku ekspedīcija franču arhitekta Bruno Delāna vadībā, lietojot fotogrametrijas metodi, veica pētījumus Ēģiptes slavenākās – Džosera piramīdas iekšienē un izdarīja unikālus atklājumus. Māris Kaļinka ir piedalījies līdzīgās ekspedīcijās šogad arī Arābu Emirātos vizualizējot tuksnešu smilšu aprakstās pilsētas. Šogad Māra Kaļinkas vadībā zinātnieku mērķis ir sniegt informāciju par 3D punktu mākoņa datiem un to publicēšanas iespējamību savietojamībā ar dažādu dokumentēšanas ceļā iegūto informāciju. 3D punktu mākoņu apstrādes jautājumi ir ļoti aktuāli un tas ir jauns tehnoloģiju virziens Latvijā. CAD programmatūra ir visplašāk pielietotā grafiskā programmatūra, kas būtu piemērojama grafiskās informācijas attēlošanā un palīdzēs izveidot digitālu Kuldīgas karti, kuru tālāk var lietot, piemēram, digitālā dvīņa izveidošanā, prognozējot vizuālo izskatu gan nākotnes Kuldīgai, gan atsevišķiem procesiem pilsētas attīstībā.

DAIGA ZUTE UN SOLVEIGA ZĪLE

Īpašu zaļo meistarklasi šogad festivālā rīkos Klimata Pakta vēstnieki Latvijā, kurus pārstāv Daiga Zute, kura ir LVMI “Silava” pētniece un daiļdārzniece Solveiga Zīle, kura beigusi Latvijas Universitātes Lauksaimniecības dārzkopības nodaļu un ikdienā attīsta eksotisku augu dārzu “Lazdkalni”. Meistardarbnīcas laikā Daiga un Solveiga ne vien veidos sūnu micēlija jogurta kŗāsu uzrakstus, bet arī rīkos interaktīvo spēli bērniem par Eiropas Zaļo Kursu un viedo mežu saistībā ar klimata pārmaiņām.

KULDĪGAS SPORTA SKOLA & VELOTRENAŽIERIS

Sadarbībā ar Kuldīgas Sporta skolu un kuldīdznieku Ģirtu Vēveru būs iespēja iepazīties ar velotrenažieri, kurš seko līdzi plānotā maršruta reljefam, paaugstinot vai samazinot slodzi. Trenažiera programmatūrā iespējams izvēlēties konkrētus maršrutus, kā arī veidot savus maršrutus, tos papildinot ar video funkcijām. Velotrenažieris būs veidots no kuldīdznieka, daudzu pasaules godalgu ieguvušā riteņbraucēja Romāna Vainšteina velosipēda.

INSPALY VR

Insplay jau 30 gadus nodarbojas ar izglītojošu rotaļlietu un izglītības tehnoloģiju izplatīšanu. Tie palīdzam skolotājiem apgūt un integrēt vadošos STEAM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes, māksla un matemātika) izglītības risinājumus. Iztādē INSPLAY piedalīsies ar virtuālo briļļu tehnoloģiju paraugdemonstrējumiem un prezentāciju. Virtuālās un paplašinātās realitātes tehnoloģijām ir milzīgs, vēl neizmantots potenciāls tieši izglītībā. Gan virtuālā, gan paplašinātā realitāte ļauj vizualizēt mācību materiālus un tādējādi palīdz sasniegt labākus rezultātus, piemēram, apgūstot sarežģītus objektus un (abstraktus) procesus vai situācijas.

ARANET

Latvijas uzņēmuma SAF Tehnika radītie Aranet bezvadu sensori mēra un ieraksta dažādus apkārtējās vides parametrus – temperatūru, gaisa mitrumu, gaismas intensitāti, CO2 daudzumu u.tml. Aranet piedāvā vides uzraudzības risinājumus tādām nozarēm kā pārtikas ražošana, lielveikali, noliktavas un loģistikas uzņēmumi, muzeji un izstāžu galerijas, viesnīcas un restorāni, lauksaimniecības uzņēmumi, datu centri u.c.. Sensoriem ir īpaši zems enerģijas patēriņš, kas ļauj tiem darboties līdz pat 10 gadiem bez bateriju nomaiņas. Lietotājs var pievienot līdz pat 100 sensoriem vismaz 3 km tiešās redzamības attālumā no bāzes stacijas.

SINTIJA OZOLIŅA

Liepājas universitātes studente, kas izveidojusi jūras aļģu Furcellaria lumbricalis izcelsmes stādīšanas komplektu - "Seapots". Stādīšanas komplektā ietilpst dēstu tabletes, kas gatavotas no Liepājas piekrastē savāktajām aļģēm furcellaria lumbricalis. Ideāli piemērotas diedzēšanai, jo  aļģu tablete veic puķu poda un augsnes funkcijas vienlaicīgi.

GRĒTA GIRVAITE

Liepājas universitātes studente, kas izveidojusi permakultūras multifunkcionālo komposta kasti “GALA dārzs”. “GALA dārzs” ir universāls risinājums privātpersonām un pašvaldībām. Konstrukcija ir piemērota dažādiem novietošanas sektoriem, piemēram, publiskais (viesmīlības, izglītības, kapsētas u.c.), mazdārziņi, privātmājas un daudzdzīvokļu mājas. Produkts veicina sabiedrības informēšanas, izglītošanas un iesaistes funkcijas, kas veicinātu tās paradumu maiņu attiecībā uz atkritumu apsaimniekošanu.

MIERVALDIS ROZENTĀLS

Izgudrotās Miervaldis Rozentāls kopā ar IT speciālistu Filipu Romānu iepazīstinās ar savu jaunāko izgudrojumu - ergonomisko tastatūru, kas atvieglos un samazinās iespēju datora lietotājam iegūt karpālā kanāla iekaisumu plaukstas pamatnē. Jaunās tastatūras taustiņu skaits ir samazināts 2,3 reizes, bet tastatūras iespējas ir paplašinātas, jo palielināts ir reģistru skaits. Tastatūrai 6 rindu vietā ir tikai 3 rindas un 4 svarīgus taustiņus varēs vadīt ar kāju palīdzību.

HABITAT SYSTEM

Habitat System ir multifunkcionāls rīks multimediju māksliniekam. Tas ļauj apkārtējās vides signālus pārvērst mākslinieciskos izteiksmes līdzekļos, ar kuru palīdzību autors var veidot interaktīvas kinētiskas, skaņu un gaismu instalācijas. Iekārta var tikt izmantota gan formālās gan neformālās izglītības programmās, meistarklasēs, darbnīcās. Pētījuma centrā ir apkārtējās vides ietekmes apzināšanās, atgriezeniskā saikne, sistēmiskās domāšanas sekmēšana.

U.C.

MINOX  noslēguma ceremonija un balvu pasniegšana būs 10. septembrī plkst.17.00 Kuldīgas Digitālo inovāciju

centrā, Kalpaka ielā 4, Kuldīgā.

 

Festivālu rīko Kuldīgas Digitālo inovāciju centrs sadarbībā ar Latvijas Izgudrotāju biedrību, “CONNECT Latvija” un Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA)

Atbalstītāji: SAF Tehnika JSC ARANET, Insplay Latvia, SIA “Vides eksperti”

Seko līdzi jaunumiem par MINOX festivālu

https://www.facebook.com/KuldigasDIC

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav