Alsungas iedzīvotāji atkārtoti sūdzas par gaisa kvalitāti

GAISA KVALITĀTE ALSUNGĀ
Foto: Santa Kreičmane

Kuldīgas novada pašvaldība ir saņēmusi sūdzības no Alsungas iedzīvotājiem par smaku no zivju miltu rūpnīcas SIA “Venta FM”.

Pašvaldība ir sagatavojusi vēstuli Valsts vides dienestam (VVD) ar aicinājumu veikt pārbaudes, kā arī Kuldīgas novada domes priekšsēdētājai Ingai Bērziņai bijušas vairākas sarunas ar Valsts vides dienesta ģenerāldirektori Elitu Baklāni-Ansbergu par rīcību šajā situācijā. VVD informēja, ka dienesta darbinieki uzņēmumu apmeklējuši 13. augustā un konstatējuši pārkāpumus, kas saistīti ar smaku. VVD rosina veikt pastāvīgu monitoringu, izmantojot elektronisko "degunu" - tā ir elektroniska sensora ierīce, kas paredzēta smaržu vai aromātu noteikšanai. Pašvaldība aicinās VVD uzņēmumā SIA “Venta FM” šo sensoru uzlikt, jo uzskata, ka tas varētu būt labs risinājums.

I.Bērziņa ir sazinājusies arī ar uzņēmuma SIA “Venta FM” vadītāju Jāni Zoldneru, kurš apstiprināja, ka uzņēmumā notiek remontdarbi un smakas tiks novērstas. Pašvaldības vadība arī aicināja uzņēmumu, ja gaidāmi remontdarbi, iedzīvotājus laikus par to brīdināt.

Zivju pārstrādes rūpnīca SIA “Venta FM” Alsungā, tolaik Alsungas novadā, uzbūvēta 2011. gadā.

Ja ir jūtama smaka, tad aicinām iedzīvotājus zvanīt uz VVD Operatīvās koordinācijas centra tālruni +371 26338800 (24/7).

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav