Senioru skolas dalībnieki papildina zināšanas dārzkopībā

SENIORU SKOLAS DALĪBNIEKI
Foto: Lāsma Reinfelde

3. augustā notika noslēguma pasākums BITF atbalstītajam Kuldīgas senioru skolas projektam “Kuldīgas senioru iespēju un prasmju pieturas 2022”.

Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu, seniori saņēmuši nepieciešamo dārza darbu veikšanai. Viņi saņēmuši sēklas, stādus un dārza piederumus, ir iekopuši mazdārziņus un jau bauda pirmo ražu. Pasākumā seniori saņem garšvielas, lai izaudzēto varētu konservēt, tādējādi nodrošinot sevi ar pārtiku ilgākā laika periodā.

Senioru skola3

Senioru izveidotajā skaistajā relaksācijas garšaugu – ārstniecības augu dārzā, kas priecē gan tiešos projekta dalībniekus, gan apmeklētājus, tikās ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra vecāko speciālistu dārzkopībā Māri Narvilu, kurš runāja par augsto dobju veidiem un pielietošanu termokultūru dārzkopībā. Viņš pastāstīja ar ko augstās dobes ir īpašas, vai tas ir tikai modes kliedziens, tukša laika tērēšana vai arī praktisks līdzeklis dārza iekārtošanā. Ar apzīmējumu augstās dobes mūsdienās dārzkopības praksē tiek saprasti daudzveidīgi, pat ļoti atšķirīgi augsnes veidojumi – gan no materiāliem, kas bijuši pa rokai, gan ekskluzīvi rūpnieciski ražoti modeļi. Iekārtotas dažādiem mērķiem, izmantošanai ilgāku vai īsāku laiku.

Senioru skola2

Seniori uzzināja vairāk par paaugstinātajām dobēm, to priekšrocībām. Klausījās par augstajām dobēm ar dažāda veida papildinājumiem - atslēgdobes, lazanjas dobes, hugel dobes, siltās augstās dobes. Uzzināja par šo dobju veidošanu. Jaunā informācija lika aizdomāties par jauninājumu ieviešanu savos mazdārziņos, tādā veidā no mazas kvadratūras zemes iegūt pēc iespējas lielāku ražu.
Piedaloties projektā, seniori saņem gan materiālu atbalstu, gan apguva jaunas zināšanas un iemaņas.

Senioru skola4

LOGO programma Saimes galdam650