Ar Valsts policiju pārrunā savstarpējās komunikācijas stiprināšanu un novērošanas kameru tīkla paplašināšanu

kamera
Publicitātes foto.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts 29.jūnijā tikās ar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieku Kārli Prūsi un Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieci Vitu Maslobojevu, lai pārrunātu iespējas uzlabot savstarpējo sadarbību starp pašvaldību un valsts policiju.

Tikšanās reizē tika aktualizēta tēma par neseno šķūnīšu dedzināšanu Kuldīgā. Policijas pārstāvji pašvaldību informēja, ka visos fiksētajos gadījumos notiek izmeklēšana un  daļa no vainīgajiem ir atrasti. Papildus tam Valsts policija lūdz vairāk pašvaldības policijai iesaistīties ar nakts patruļām, gan izbraucot ar auto, gan izejot kājām, lai ar kopīgiem spēkiem spētu samazināt nākotnes draudus šāda veida situācijās.

Valsts policija atzinīgi novērtēja un uzteica Kuldīgas novada pašvaldības izveidoto videonovērošanas kameru tīklu, kas palīdz arī Valsts policijai ikdienas darbā - video ieraksti vairākkārt palīdzējuši atklāt vainīgos. Kopumā izveidotā kameru sistēma noklāj lielu daļu teritorijas, bet Valsts policija rosina izvietot vēl vairāk kameru atsevišķās vietās, kas tiks vēl pārrunāts un stratēģiski izplānots, lai pilnveidotu sistēmu.

Tāpat risinās jautājumu par esošās komunikācijas un informācijas aprite uzlabošanu starp pašvaldības policiju un Valsts policiju, lai sistemātiskāk varētu plānot policiju patruļas visas diennakts garumā.

Valsts policija arī informē, ka meklē darbiniekus un ir izsludinājuši vairākas vakances, par kurām interesenti var rakstīt e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

"Kuldīgas novada pašvaldības vārdā vēlamies izteikt pateicību par jau esošo ļoti labo sadarbību starp pašvaldību un valsts policiju, kā arī pateicamies par Valsts un pašvaldības policijas ikdienas darbu, ko tās nodrošina, lai ikdienā ikviens iedzīvotājs un iebraucējs justos droši mūsu novadā, " norāda A. Roberts.