Jaunieši apgūst mūsdienu latviešu Līgo svētku ēdienu gatavošanu veselīga uztura meistarklasē

LĪGO SVĒTKU ĒDIENI
Foto: Adrians Dravnieks, Krists Jonelis, Agate Ūdre

21. jūnijā Kuldīgas Jauniešu mājā norisinājās veselīga uztura meistarklase, kurā kuldīdznieki apguva mūsdienu latviešu Līgo svētku ēdienu gatavošanu uztura speciālistes Katrīnas Spulenieces-Aišpures un “Mazsāliju” saimnieces, TV raidījuma “Īstās Latvju saimnieces” dalībnieces Gunitas Štorhas vadībā.

bjc4

Veselīga uztura meistarklase notika Līgo svētku tematikā, tieši Saulgriežos, kad gaidāma gada īsākā nakts. Uztura speciāliste Katrīna Spuleniece- Aišpure dalībniekiem stāstīja par to, kas ir veselīgs un sabalansēts uzturs, kāda ir uzturvielu ietekme uz cilvēka organismu un ko katram no mums ņemt vērā, gatavojot maltītes savai ikdienai. Uztura speciāliste Katrīna bija sagatavojusi tematikai atbilstošu un interesantu aktivitāti, kurā dalībniekiem stāstīja par Latvijā sastopamiem augiem, kas izmantojami uzturā dažādu ēdienu pagatavošanai. Tāpat tika pārbaudītas zināšanas, minot šo augu nosaukumus un izmantošanu uzturā, ārstniecībā un dažādās skaistumkopšanas procedūrās, kas tradicionāli tiek lasītas, lai uzlabotu veselību un pašsajūtu. Jo, kā zināms, daudzi Latvijā sastopami augi ir dziednieciski un palīdz gan imunitātes stiprināšanai, gan tajos ir daudz organismam svarīgu vitamīnu.

BJC6

Savukārt “Mazsāliju” saimniece, TV raidījuma “Īstās Latvju saimnieces” dalībniece Gunita Štorha vadīja ēdienu gatavošanas meistarklasi, kur ikvienam bija iespēja līdzdarboties un pagatavot dažādus mūsdienām raksturīgus ēdienus, ko likt galdā Līgo svētku vakarā. Tika gatavotas dažādas uzkodas, dārzeņu un siera plates, veselīgie spinātu burgeri, spinātu un rukolas lapu salāti ar garšvielām, cepti jaunie kartupeļi ar sīpoliem, grillēta zivs un vistas gaļas iesmiņi, gatavoti “ātrie” speķu pīrāgi, rabarberu plātsmaize un vēl dažādi veselīgi, latviešu mentalitātei ierasti un ne tik ierasti ēdieni.

bjc5

Veselīga uztura meistarklase ikvienam dalībniekam sniedz iespēju iepazīt veselīga uztura pamatprincipus, gūt padomus un zināšanas veselīgu ikdienas maltīšu pagatavošanā, kā arī apgūt prasmes veselīgu ēdienu pagatavošanā, kas ir mūsu ikdienas neatņemama sastāvdaļa.

Pasākumu organizēja Kuldīgas aktīvo jauniešu biedrība “Sprādziens” sadarbībā ar Kuldīgas nov. Bērnu un jauniešu centru. 

bjc2

Veselību veicinošā meistarklase tika finansēta no projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Kuldīgas novada iedzīvotājiem.” Nr. 9.2.4.2/16/I/095 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav