Lieldienas Kuldīgas novadā

Lieldienas Kuldīgas novadā

Tuvojas Lieldienas, un tām noskaņoties palīdzēs svētku dekorācijas Kuldīgā, Skrundā un novada pagastos.

Kuldīgā Lieldienu noskaņu šogad radījusi māksliniece Inese Sulojeva ar palīgiem. Liepājas ielu rotā dekoratīvās lielformāta olas. Olu apgleznošana šogad bija uzticēta tautas tēlotājas mākslas studijas “Kuldīgas palete” māksliniekiem. Mākslinieki Daiga Rozevska, Liāna Āboliņa, Ligita Traščenko, Dace Jaunzeme un Guntis Obodņikovs uz Lieldienu dekorācijām attēlojuši dažādas Kuldīgas novada ainavas. Pie katra darba izvietota plāksnīte ar informāciju par tā autoru un darba nosaukumu. Vēl Liepājas ielā var sastapt trīs lielformāta zaķus.

Arī šajos svētkos skvērā pie ēkas Pilsētas laukumā 2 būs iespējams nofotografēties daudzu iemīļotajā fotostūrī ar lielformāta ainu un zaķi, kas ikvienam, ņemot vērā traģisko situāciju kaimiņos Ukrainā, šogad vēlēs mierpilnus svētkus.

Dekorācijas izvietotas arī abos rotācijas apļos – Mucenieku un Aizputes ielas aplī priecē putni un dekoratīvi putnu būrīši, bet Piltenes ielas aplī – lielformāta ziedi dekoratīvos traukos. Arī skvēriņā Jelgavas un Graudu ielas stūrī saziedējušas tulpes.

Bet kokos pie Katrīnas baznīcas, Pilsētas laukuma malā un Semināra parkā salidojuši no iepriekšējiem gadiem pazīstamie krāsainie putni. Semināra parkā un Liepājas ielā svētku noskaņu papildina krāsaini koku zari.

Semināra parks pārvērties par vietu, kur ģimenēm ar bērniem labi pavadīt laiku svētku noskaņās. Te izvietotas vairākas dažāda veida šūpoles un šūpolītes, lai ikviens, kurš to vēlētos, varētu Lieldienās kārtīgi izšūpoties, lai odi vasarā nekož, kā arī olu ripināšanas vietas, lai varētu kārtīgi izripināt olas. Vēl te atrodas dekoratīvās olas, kurās var iesēsties

I. Sulojeva pateicas visiem, kas līdz ar viņu iesaistījās dekorāciju tapšanā un izvietošanā: tautas tēlotājas mākslas studijas “Kuldīgas palete” māksliniekiem Daigai Rozevskai, Liānai Āboliņai, Ligitai Traščenko, Dacei Jaunzemei un Guntim Obodņikovam, kā arī Lienei Circenei un Ivetai Brencei, floristei Iritai Gulbei, SIA SIGMA un SIA “SEIC WOOD & TOYS”.

Savukārt Skrundā dekorācijas tapušas, Skrundas kultūras nama un Skrundas pilsētas un pagasta pārvaldes darbiniekiem sadarbojoties ar skrundenieci, mākslinieci Sindiju Kļaviņu. Māksliniece krāšņi apgleznojusi Lieldienu olas. Skrundu Lieldienās apciemojuši arī zaķi, bet pastaigu takā varēs nofotografēties fotostūrī.

Arī pagastos tradicionāli pagastu pārvaldes parūpējas par to, lai radītu svētku noskaņu.

Kuldīgas novadā notiks arī dažādi Lieldienām veltīti pasākumi dažādām gaumēm.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav