Kuldīgas slimnīcā pērn piedzimuši 565 bērniņi, šī gada pirmais mazulis – puisītis

PIRMAIS MAZULIS KULDĪGAS SLIMNĪCĀ
Foto: Lāsma Reimane

2021. gads Kuldīgas slimnīcas dzemdību nodaļā bijis ražīgs – pasaulē sagaidīti 565 bērniņi, kas ir par 49 vairāk nekā 2020. gadā. Arī šis gads iesācies cerīgi – 3. janvāra rītā Kuldīgā piedzimis pirmais šī gada bērniņš – alsundznieku Agitas un Gaida Altmaņu dēls Alekss, kuru ļoti gaidīja gan vecāki, gan māsa Anete.

pimais bernins2

Alekss piedzima 3,430 kg smags un 54 cm garš, un viņu sagaidīt palīdzēja vecmāte Gunta Cepurīte.

Pirmo šī gada mazuli Aleksu un vecākus sveica gan Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Artis Roberts, gan Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds un galvenā ārste Agate Zīverte.

“Ļoti priecājamies sveikt pirmo šī gada bērniņu. Lai bērniņš aug vesels un vecākiem pietiek spēka! Šis bērniņš ir kā starts mūsu novadam, lai jaundzimušo Kuldīgas slimnīcas dzemdību nodaļā ir vēl vairāk nekā pagājušajā gadā,” sacīja Kuldīgas novada pašvaldības priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts.

Agita un Gaidis Altmaņi stāsta, ka bērniņu gaidījuši jau Ziemassvētkos, pēc tam Jaungada naktī, bet piedzima janvārī. “Esam pārsteigti, jo negaidījām, ka mūsu dēliņs būs pirmais šogad, jo bija jau 3. janvāris,” saka mamma. Vecāki stāsta, ka bijuši vairāki varianti vārdiņam. Māsai Anetei vislabāk paticis tieši Alekss, tāpēc iedots šis vārds. Arī māsa pirms pieciem gadiem piedzimusi Kuldīgas slimnīcā.

pimais bernins3

Visvairāk mazuļu – jūnijā un septembrī

No 565 jaundzimušajiem tikai ar viena pārsvaru virsroku guvuši zēni – 2021. gadā Kuldīgā piedzima 283 zēni un 282 meitenes. Mēnesī vidēji Kuldīgas slimnīcā piedzima ap 47 bērniem. Visvairāk mazuļu dzimuši jūnijā un septembrī, bet vismazāk – februārī un maijā.

Kuldīgu kā mazuļa dzimšanas vietu izvēlas ne tikai Kuldīgas novada ģimenes, bet arī citu pašvaldību iedzīvotāji. Kuldīgas novada mazuļu sagaidīts visvairāk, otrajā vietā skaita ziņā ir Saldus novada mazuļi, bet trešajā – jaundzimušie no Talsu novada. Kuldīgā dzimuši arī vairāk kā pussimts tukumnieku, nedaudz mazāks skaits mazuļu no Dienvidkurzemes novada, Ventspils pilsētas un Ventspils novada. Septiņi bērni ir Kuldīgā dzimuši rīdzinieki, bet pieci – liepājnieki.

Māmiņu vidējais vecums ir 29 gadi.

2021 jaundzimusodelis

Panākumu atslēga – lieliskais personāls

Par to, ka Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļai piemīt magnētiskas īpašības, ir jāpateicas nodaļas vecmātēm un visam personālam. Profesionāla  un tajā pašā laikā iejūtīga, sirsnīga attieksme ir tas, ko jaundzimušo vecāki dēvē par lielisku personālu! Kuldīgas slimnīcas vadība lepojas ar nodaļas darbu, uzticoties un novēlot neapstāties  pie sasniegtā!

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav