Ziemassvētku laiks novadā

ziemassvetki
Foto: Ričards Sotaks

Kuldīga iemirdzējusies Ziemassvētku gaismās. Pilsēta gada baltākajiem svētkiem saposta, izmantojot gan iepriekš iegādātus, gan jaunus svētku rotājumus.

Šī gada Ziemassvētku koncepcija balstās uz Ziemassvētku kartīšu vēlējumiem. Ziemassvētkos tradicionāli citiem sūtām skaistas apsveikuma kartītes – pašu darinātas vai pirktas – ar laba vēlējumiem un sveicieniem svētkos. No apsveikuma kartītēm, veidojot Kuldīgas šī gada Ziemassvētku noformējuma koncepciju, iedvesmojusies Kuldīgas novada pašvaldības Būvvaldes vadītājas vietniece, māksliniece Inese Sulojeva.

Kuldīgā tradicionāli Ziemassvētkos rotā divas egles – Rātslaukumā un Pilsētas laukumā. Kuldīgas galveno Ziemassvētku egli iedzīvotājiem un Kuldīgas viesiem  šogad dāvina Maruta Upīte no Laidu pagasta “Smaidām”. Krāšņā un kuplā eglīte būs rotāta ar silti baltas krāsas, bet dažādu formu rotājumiem. Eglīti rotās lampiņu virtenes, Viduskurzemes pamatskolas – attīstības centra audzēkņu un skolotāju gatavotās bumbas, kā arī īpaši no neona caurulītēm izlocīti vēlējumi iedzīvotājiem un viesiem svētkos, novēlot visiem veselību, mīlestību, laimi, prieku, mieru, pārticību, brīnumus, saticību, labestību un veiksmi. 

Savukārt Pilsētas laukumā jau trešo gadu izrotāta pie ēkas Pilsētas laukumā 2 augoša skaista sudrabegle, ko savulaik iestādījis Kuldīgas rajona galvenais arhitekts Kārlis Vainovskis. Šī egle rotāta ar silti baltas krāsas lampiņām un sarkanas krāsas dekoriem.

Ierastā vietā, skvēriņā pie ēkas Pilsētas laukumā 2, māksliniece ierīkojusi fotostūrīti ar lielu, izgaismotu vēlējumu iedzīvotājiem un visiem, ko papildina Ziemassvētku kompozīcija ar eglītēm, lukturiem un ziemeļbriežiem.

Liepājas ielā svētku noskaņu rada tradicionālās un daudzu iemīļotās zvaigžņotās  debesis, ko papildinās lielie lukturi ar Ziemassvētku ainiņām. Pie lukturiem šogad ir klāt svētku piparkūkas un vēlējumi svētkos. Ar eleganti sarkanām lentēm pie apgaismojuma stabiem izrotāts arī senais ķieģeļu tilts pār Ventu.

Šogad iegādāts ap 2000 metru jaunu lampiņu virteņu, lai aizstātu jau nokalpojušās un papildinātu krājumus. Ar lampiņām izvīti koki Pilsētas laukumā, Semināra parkā un 1905. gada parkā, kā arī pie Katrīnas baznīcas un Strautu ielā. Lai ar lampiņām izvītu ne tikai koku stumbrus, bet arī zarus šajā gadā pieaicināts arborists Māris Lapsiņš. Pie Katrīnas baznīcas lampiņām izvītos kokus papildina jaunas dekorācijas – trīs lustras. Savukārt Semināra parkā noskaņu palīdz radīt izgaismotie vārti un eņģeļi.

Lielā un mazās meža ainas rada noskaņu Pilsētas dārzā. Vairākās vietās pilsētā, piemēram, Graudu un Jelgavas ielas krustojumā un Policijas ielā ierīkotas ziemas ainiņas ar eglītēm. Jauku meža stūrīti ar briežiem un eglītēm skvērā pie Kuldīgas kultūras centra ierīkojuši kultūras centra radošie ļaudis.

Tradicionāli izrotāti arī rotācijas apļi. Aizputes ielas rotācijas aplī iekārtojušies ziemeļbrieži ar kamanām, skaisti dekori ir arī Piltenes ielas aplī.

Daudzās ielās pie laternām iemirdzēsies jau pierastie dekori. Jaunas dekorācijas izvietotas pie apgaismojuma stabiem Mucenieku ielā un Graudu ielas posmā, kas pērn atjaunots. Jaunums ir eglīšu aleja Pilsētas laukumā, kas ietver gājēju zonu. To veido speciāli no stādaudzētavas atgādātas eglītes podos ar mērķi vēlāk tās iestādīt Kuldīgā un pagastos Apstādījumu komisijas izvēlētās vietās.

I. Sulojeva sirsnīgi pateicas visiem dekorāciju uzstādīšanā iesaistītajiem: Gala Stage OU un Andrim Zemkem, kas uzstādīja apgaismojuma elementus, SIA “SEIC Wood and Toys”, kas izgatavoja koka piparkūkas, kas rotās laternas, un vēlējumus, floristei Iritai Gulbei, kas palīdzēja tapt rūķu namiņiem, SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” darbiniekiem, kas dekorēja svētku egles, SIA “NEONLIGHTROOM”, kas izgatavoja neona uzrakstus, Viduskurzemes pamatskolas – attīstības centra audzēkņiem un skolotājiem, jo īpaši Ilzei Šternbergai, kas vadīja bumbu veidošanas procesu, arboristam Mārim Lapsiņam, SIA “Paveiks” un vienmēr atsaucīgajiem un atbalstošajiem kolēģiem pašvaldībā.

Ziemassvētku rotājumi izvietoti arī Kuldīgas novada pagastos. Aicinām doties tos apskatīt!

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav