Kuldīgas slimnīcā ārstējas arī Covid-19 pacienti

KULDĪGAS SLIMNĪCA

Kuldīgas slimnīca, saskaņā ar Valsts operatīvās medicīniskās komisijas (VOMK) lēmumu paredz nodrošināt desmit gultas, kas paredzētas Covid-19 slimnieku ārstēšanai.

Lai nodrošinātu Covid-19 pacientu uzņemšanu un ārstēšanu, Kuldīgas slimnīca ir radusi risinājumu iekārtot gultas vairākās slimnīcas stacionārajās nodaļās. Pacientiem ar vidēji smagu slimības gaitu ir paredzētas četras gultas iekšķīgo slimību nodaļā, bet trīs gultas Ķirurģijas nodaļā. Pacientiem ar smagu slimības gaitu, saskaņā ar  VOMK lēmumu, ir paredzētas  trīs gultas, no kurām šobrīd ir aizņemta viena.

26. oktobrī Kuldīgas slimnīcā atrodas jau 12 pacienti ar Covid-19 saslimšanu un var veidoties situācija, kad nodaļās ir jārod risinājums lielāka Covid-19 pacientu skaita ārstēšanai.  Lai izveidotu Covid-19 nodaļu, ir jāaizver kāda cita slimnīcas nodaļa un tad tās pacientiem, t.sk., bērniem būtu jādodas ārstēties uz citām Kurzemes vai pat citu reģionu slimnīcām. Kuldīgas slimnīcai rūp, lai  pēc iespējas ilgāk saglabātu iespēju slimnīcā uzņemt pacientus, kuriem ārstēšanās stacionārā ir nepieciešama citu akūtu saslimšanu dēļ.

Pie VOMK noteiktā Covid -19 gultu skaita, Kuldīgas slimnīcai vēl ir iespēja nodrošināt Covid - 19 pacientu aprūpi gan aparatūras, gan personāla ziņā, tomēr pieaugot lielākam šo pacientu skaitam vai saslimstot pašam personālam, slimnīcas kapacitāte ir apdraudēta.

Pats nozīmīgākais resurss pacientu ārstēšanā ir personāls, kurš strādā paaugstinātas fiziskās un psihoemocionālās slodzes, kā arī paaugstināta inficēšanās riska apstākļos. Rūpes par pacientiem stingras piesardzības apstākļos un bailes nesaslimt pašiem, sliktas prognozes, bet dažkārt neziņa par situācijas attīstību - tāds slogs ārkārtas situācijā ir jāiznes visu līmeņu slimnīcām Latvijā. Paaugstinot slimnīcas noslodzi ar Covid pacientiem, personāls Kuldīgas slimnīcā nepietiktu, jo jau šobrīd mediķi, gan slimo, gan atrodas karantīnā.

Kuldīgas slimnīca aicina cilvēkus ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un vakcinēties, kā arī neizplatīt maldinošu informāciju par to, ka vīruss ir izdomāts vai, ka vakcīnas nav efektīvas. Šāda attieksme ir ne tikai nevajadzīga, bet arī ļoti aizskaroša gan mediķiem, kuri ikdienā sniedz palīdzību smagi slimiem Covid – 19 pacientiem, gan tiem cilvēkiem, kuri šīs slimības dēļ piedzīvo smagus veselības traucējumus, cīnās par savu dzīvību vai sēro par Covid-19 vīrusa izraisīto tuvinieku nāvi. 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav