Norisināsies jau otrais mākslas festivāls “COOLDIGA Art Fest ‘21”

MĀKSLAS FESTIVĀLS

Rudens ir lielisks laiks, lai dotos izbraucienos pa Latviju. Jau otro gadu Kuldīgā norisināsies mākslas festivāls “COOLDIGA Art Fest ‘21”. Tā laikā no 13. līdz 19. septembrim uz 10 ēku sienām taps dažādu stilu mākslas darbi, iekrāsojot Kuldīgas pelēcīgo daļu, un tiks radīta keramikas skulptūra. Līdz ar to festivāla  noslēgumā Kuldīgā būs par vēl 10 iemesliem vairāk, lai to izvēlētos par brīvdienu galamērķi septembrī.

Festivāls pirmo reizi norisinājās pērn. Mākslinieki no Latvijas un ārzemēm radīja košus darbus, veidojot Kuldīgā ārtelpu mākslas galeriju, kas apskatāma ikvienam Kuldīgas viesim un iedzīvotājam. Šogad, turpinot, iesākto, mākslinieki pulcēsies, lai papildinātu ne tik pievilcīgās atsevišķu ēku sienas ar košām krāsām un fotogēniskiem gleznojumiem.

Uz sienām gleznos spāņu māksliniece Klāra Kabrēra (Clara Cabrera), venecuēliešu mākslinieks Luiss F. Guevara, tāpat arī pašmāju mākslinieki – Elementton, Pāvels Hafizovs, Guntis Obodņikovs, Kate Māliņa, Agrita Cimermane, USER, Artis Gustovskis  un Dzidra Eglīte. Festivālā  šogad piedalīsies un savu gleznojumu veidos arī seniori no Kuldīgas Senioru skolas. Ar māksliniekiem nedēļas laikā būs iespējams aprunāties, smelties iedvesmu vai vienkārši vērot viņu veikumu.

Daļa darbu, kas tiks gleznoti, ir veltījums Kuldīgas pilsētai. Spāņu māksliniece Klāra stāsta: “Darbs, ko plānoju radīt, ir divas cielavas, kas laižas pāri Kuldīgas ķieģeļu tiltam. Izvēlējos tieši cielavu, jo tas ir Latvijas nacionālais putns.” Darbs būs kā veltījums Kuldīgas tiltam, kā arī Dabas fondam un klimata pārmaiņām. Savukārt Luiss F.Guevara no Venecuēlas ir izpētījis latviešu kultūru kā pilnīgs svešinieks un dalās pārdomās: “Meklējot informāciju, kaut kas mani īpaši uzrunāja – tradicionālās tautas dejas. Dejotāju kustība, vēsturiskā nozīme, krāsas un kaislība iekrita acīs, un es izmēģināju dažas šī novērojuma variācijas, pievēršoties intīmam, bet neskaidram skatam uz skaistu deju”. Attiecīgi mākslinieka darbs būs tautas deju tematikā un tiks veltīts Kuldīgas tautas deju ansamblim “Venta”.

Festivāla ietvaros ir iespējapiedalīties gleznošanas meistarklasē (ar vai bez priekšzināšanām). Meistarklasi vadīs spāņu māksliniece Clara Cabrera, un tajā būs iespēja apgūt skicēšanas pamatus un gleznošanu ar akrila krāsām. Lai piedalītos meistarklasē, nepieciešama iepriekšēja reģistrācija (ej.uz/gleznosanas-meistarklase). Vietu skaits ierobežots.

Paralēli mākslas festivālam Kuldīgas nedēļas kultūras piedāvājumā ir arī džeza koncerts cikla “Džezs skan Kuldīgā” ietvaros, kā arī skatuves mākslas festivāla “Teātris ir visur Kuldīgā” pasākumi. Uz tikšanos Kuldīgā!

Festivālu organizē Kuldīgas mākslas un tehnoloģiju centrs kopā ar Kuldīgas pašvaldību, AS “Sadales tīkls”  un SIA “Kuldīgas siltumtīkli”. Atbalsta: Rudy's KombuchaHotel Virkas muižaGoldingen roomSIA IMKMājai un DārzamTikkurila Latvija.

Vairāk par festivālu, mākslas darbu tapšanas vietām un māksliniekiem: www.cooldiga.mozello.com vai platformā “Facebook” https://www.facebook.com/events/958249414733320 .

AFIŠA

KARTE

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav