Gravas ielā iestāda kļavas, darbi tuvojas noslēgumam

gravas iela
Foto: Kārlis Komarovskis

Trešdien, 28. jūlijā, Kuldīgā, Gravas ielas posmā, būvdarbiem tuvojoties noslēgumam, labiekārtošanas un apzaļumošanas darbu gaitā iestādīja 10 ošlapu kļavas.

Koku stādīšanā piedalījās Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Artis Roberts, V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas pašpārvaldes prezidents Mārtiņš Stebulis, būvuzņēmēja SIA “A-Land” pārstāvis Jānis Jākobsons, būvuzraugs Jānis Brūklis, Kuldīgas Attīstības aģentūras vadītāja Dace Šēle un projektu vadītāja Ance Reķe.

Gravas iela koki2

Apstādījumiem izraudzīta vidēja augstuma dekoratīva ošlapu kļavas šķirne 'Flamingo'. Koki sasniegs 4-5 metru augstumu, to lapojums ir koši zaļš, lapas baltas, ar rozā malām pavasarī. Stādījumos, kas top ielas pārbūves ietvaros, vēl izmantots Sibīrijas grimonis šķirne 'Sibirica', etiķkoki un klinšrozītes.

Būvdarbi objektā “Gravas ielas posma no Ventspils ielas līdz Gravas ielas posmam un Gravas un Dārza ielas krustojuma pārbūve, Kuldīgā, Kuldīgas novadā” veikti projekta “Satiksmes drošības uzlabošana pie izglītības iestādēm Kuldīgā” ietvaros. Tā realizēšanai pašvaldība piesaistījusi valsts aizdevumu ārkārtējās situācijas ietekmes mazināšanai un novēršanai saistībā ar Covid-19 izplatību. Būvniecība, būvuzraudzība un autoruzraudzība kopumā izmaksā gandrīz 332 tūkstošus EUR.

Gravas iela koki3

Projekta gaitā izbūvēts apgaismojums, pārbūvēti un izbūvēti jauni ūdensapgādes un sadzīves kanalizācijas tīkli, veikta arī lietus ūdens kanalizācijas tīklu izbūve, brauktuvei ieklāts bruģa segums, ierīkotas stāvvietas, izbūvēti gājēju celiņi, kā arī apvienotais gājēju un veloceliņš, tādejādi uzlabojot satiksmes drošību infrastruktūru pie V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas.

Plānots, ka tuvāko nedēļu laikā būvuzņēmējs pabeigs atlikušos darbus un objektu nodos ekspluatācijā. Būvdarbus veic SIA “A-Land”, būvuzraudzību veic SIA “pro CAD”, bet autoruzraudzību – SIA “JOE”. 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav