15. jūnijā Kuldīgā norisināsies filmēšana, slēgs Upes ielu un ierobežos satiksmi Rumbas un Baznīcas ielās

kino
Publicitātes foto.

Otrdien, 15. jūnijā, Kuldīgā norisināsies pilnmetrāžas spēlfilmas “Ebrejs” (Еврей) filmēšanas darbi. Līdz ar to iedzīvotājiem un pilsētas viesiem būs jārēķinās ar dažiem ierobežojumiem.  

15. jūnijā satiksmei un iedzīvotāju plūsmai pilnībā tiks slēgta Upes iela, savukārt daļēji ierobežota satiksme būs Baznīcas un Rumbas ielās (Rumbas ielas posmā no Kalna ielas līdz Annas ielai). Aicinām autovadītājus, un iedzīvotājus būt saprotošiem un sekot līdzi norādēm. Filmēšanas dienā autovadītājiem nebūs pieejama stāvvieta, kas atrodas pie “Kūravas” (Baznīcas iela 34,) jo tajā tiks izvietots filmēšanas autotransports.

Upes ielā, filmēšanas laikā, tiks radīts mākslīgais lietus un zibens, par ko jau ir informēti apkārtējo māju iedzīvotāji. Kuldīgas novada pašvaldības policijas inspektori filmēšanas laukumā nodrošinās sabiedrisko kārtību.

Savukārt uz Kuldīgas ķieģeļu tilta tiks izvietots prožektors un elektrības ģenerators, kuri tiks norobežoti, tādēļ autovadītājiem un riteņbraucējiem būs jābūt uzmanīgiem, apbraucot šos šķēršļus. Kuldīgas novada pašvaldība atvainojas iedzīvotājiem par neērtībām un aicina kuldīdzniekiem būt pretimnākošiem.

Filmu studija “Ego Media”, kas Kuldīgā ieradīsies aptuveni 60 cilvēku sastāvā, uzņems krievu režisora Dmitrija Fiksa un Krievijas studijas “Motor! Film Studio” producēto spēlfilmu “Ebrejs”. Filmas “Ebrejs” darbība norisinās 1946. gadā pēckara Krievijā. Dažādās valsts pilsētās notiek aukstasinīgas slepkavības. Specdienestiem izdodas noziegumus sasaistīt un atklāt vienojošo elementu – visi nogalinātie ir bijušie nāves nometnes ieslodzītie. Tomēr slepkavas motīvs ilgi paliek neskaidrs.

Filmu studija “Ego Media” ir dibināta 2005. gadā un veido augstas kvalitātes Latvijas un Eiropas auditorijai domātas dokumentālās filmas un spēlfilmas, kas runā par sabiedrībai nozīmīgām tēmām. “Ego Media” producents Guntis Trekteris ir veidojis vairākas starptautiski atzītas filmas, no pēdējām var minēt Viestura Kairiša spēlfilmu “Piļsāta pi upis” un Ilzes Burkovskas – Jakobsenas animēto dokumentālo filmu “Mans mīļākais karš”.

Režisora D. Fiksa topošo filmu “Ebrejs” plānots pilnībā filmēt Latvijā. Latvija kā filmēšanas vieta ir izvēlēta tās unikālo, labi saglabājušos un kinematogrāfiski iespaidīgu filmēšanas vietu dēļ. Filmas režisors un galvenais operators filmēšanas vietu atlasi Latvijā veikuši ilgstošā laika posmā apskatot vairākas Latvijas pilsētas un šīs filmas māksliniecisko uzstādījumu dēļ par filmēšanai visatbilstošākajām ir atzītas Liepājas, Kuldīgas, un Jūrkalnes vietas, kas filmā atainotu mazu Krievijas pilsētu portretus pēckara Krievijā.

Latvijai šis ir ļoti nozīmīgs projekts, kam ir augsta pievienotā mākslinieciskā vērtība, kā arī liels potenciāls filmas izplatīšanai daudzās pasaules valstīs. Tas būs ne tikai nenovērtējams finansiāls ieguvums dažādiem pakalpojumu sniedzējiem Liepājā, Kuldīgā un to apkārtnē, dodot darbu un ienākumus daudzu nozaru pārstāvjiem, bet arī veicinās Latvijas tēla atpazīstamību kā tūrisma galamērķim. Eiropas un Krievijas kino kontekstā šis ir ļoti nozīmīgs solis uz priekšu, kas veicinās arī citu filmu kompāniju interesi, kas vērsta uz sadarbību ar Latvijas kino profesionāļiem. Šāda mēroga projekts būs liels ieguvums Latvijas filmu industrijas attīstībai un valsts budžeta apgrozījumam.