Seniori krāšņi izdaiļo Alekšupītes krastu

senior
Foto: Kārlis Komarovskis

Kuldīgas senioru skola Alekšupītes krastā izveidojusi gaisa dārzu – tas iedzīvotājus un pilsētas viesus priecē ar dažādiem garšaugiem un ziediem.

Martā pašvaldība senioru skolai uz trim gadiem piešķīra lietošanā 180 kvadrātmetru lielu zemes gabalu, kas atrodas blakus L. Paegles ielai, Alekšupītes krastā. Senioru skola, pateicoties pašvaldības atbalstam, varēja iegādāties sēklas, stādus, darba rīkus un materiālus koka kastu izveidei.

Pavasarī notika īpaša talka, kurā seniori pašu rokām izgatavoju garšaugu un stādu kastes, kā arī vija klūgas, kas nosedz kastēm apakšējo daļu. Nelielajā teritorijā seniori nopļāvuši zāli un augus regulāri aplaista – augu aplaistīšanai vasarā sastādīts pat speciāls grafiks.

Senioru gaisa darzs

Katrā no četrām kastēm iestādīti dažādi garšaugi, ogas un nedaudz arī ziedi. Jebkurš no Kuldīgas senioru skolas biedriem drīkst sev nepieciešamos garšaugus paņemt, tomēr izturoties ļoti saudzīgi. Savukārt tos garšaugus, ko biedri vasarā neizmantos, rudenī plānots izlietot zupas virtuvē. 

Kuldīgas senioru skolas vadītāja Ruta Orlova cer, ka vandāļi lolotos augus neizpostīs, jo seniori ir ļoti centušies, lai vieta būtu skaista un noderīga. Teritoriju seniori apsaimniekos no maija līdz septembrim. Rudenī augu kastes demontēs.Plānots arī uzstādīt zīmes, lai ikviens iepazītos ar augiem, kas kastēs aug. 

Senioru gaisa 346

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav