Seniori cītīgi iekopj dārzus un gaida krietnu ražu

senior
Foto: Kārlis Komarovskis

Kuldīgas senioru skola jau otro gadu iesaistījusies programmā “Pats savam saimes galdam”, ko finansē Borisa un Ināras Teterevu fonds.  Pavasarī vairāk nekā 30 senioriem tika bez maksas iedalītas sēklas, stādi, mēslojumus un dažādi dārza kopšanas piederumi. Seniori ir priecīgi par šādu iespēju un atzīst, ka izaudzētās dārza veltes ir liels atspaids.

Kuldīgas senioru skolas dalībniece Rasma Zemīte savā mājas dārzā Kuldīgā audzē fonda piešķirtos kartupeļus, sīpolus, pupas, zirņus, redīsus, bietes un burkānus. R. Zemīte, kura programmā iesaistās otro gadu, atzīst, ka dārza darbos palīgi ir mazbērni un draudzenes, bet raža tiek noglabāta pagrabā un pārvērsta dažādos konservos. “Prieks, ka izaudzēto varu iedot arī saviem bērniem,” iezīmē R. Zemīte.

Senioru Teterevu projekts E Kleinberga

Savukārt Elga Kleinberga nomaļākā laukā Priedainē iestādījusi kartupeļus, sīpolus, kā arī audzē tomātus. “Visus darbus – stādīšanu, ravēšanu, ražas novākšanu – darām kopā ar vīru, kuram ir 81 gads. Viņš brauc ar traktoru,” stāsta E. Kleinberga. Programmas dalībniece iezīmē, ka laukā biežas viešņas ir stirnas, tāpēc stādījumi īpaši jāsargā. Tāpat saimniece lepojas, ka ar nodarbojas ar biškopību, tiek audzētas vistas un zosis. Raža paliek pašu saimniecībā.

Senioru Teterevu projekts T Samovica

Rumbas dārziņos aktīvi darbojas Tamāra Samoviča, kura savā piemājas dārzā iestādījusi tomātus, sīpolus un dažādus garšaugus. Viņa programmā piedalās pirmo gadu un stāsta, ka izaudzētais paliks savam galdam. “Visu daru vienatnē, bet vīrs palīdz ar zāles pļaušanu,” darbu sadali skaidro saimniece. Atbildot uz jautājumu, kur T. Samoviča rod spēku lielajam darbam, kundze uzsver, ka ir jāiet uz priekšu: “Vienkārši tā ir jādara. Protams, ir prieks par pašas izaudzēto.”

Teterevu fonda LOGO

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav