Kuldīga – pirmā Latvijas pilsēta lidsabiedrības "airBaltic" blokķēžu tehnoloģiju kampaņā

Publicitātes foto

Publicējot mākslas darbu un stāstu par Kuldīgu, Latvijas lidsabiedrība airBaltic 7. aprīlī paziņoja, ka kļūs par pasaulē pirmo aviokompāniju, kas izdos neaizstājamos blokķēžu žetonus jeb NFT (non-fungible token). Lidsabiedrība izdos ierobežota daudzuma NFT, kuros būs attēlota Airbus A220-300 lidmašīna ar tās reģistrācijas numuru, kā arī mākslas darbs ar vienu no Latvijas iemīļotākajām pilsētām, lai veicinātu tūrismu un Latvijas atpazīstamību pasaulē.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Blokķēžu tehnoloģija ir pierādījusi, ka šeit būs uz ilgu laiku. Pēc tam, kad jau kļuvām par pirmo lidsabiedrību, kas kā maksāšanas līdzekli pieņem Bitcoin, mūsu nākamais solis blokķēžu tehnoloģijā ir piedāvāt neaizstājamos blokķēžu žetonus. NFT tiek izmantoti ne tikai digitāliem mākslas darījumiem, bet var tikt arī izmantoti koncertu biļešu iegādei  un citu unikālu priekšmetu pārdošanai, tostarp lidmašīnu biļešu. Ierobežota apjoma NFT izdošana būs kā tūrisma kampaņa Latvijas pilsētām, kas joprojām daudziem ir neatklāti galamērķi.”

Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa ir gandarīta, ka tieši Kuldīga izvēlēta kā pirmā pilsēta, prezentējot lidsabiedrības ieceri. “Sirsnīgi pateicos lidsabiedrībai airBaltic un personīgi kompānijas izpilddirektoram Martinam Gausam par Kuldīgai izrādīto godu! Esmu gandarīta, ka tieši Latvijas lidsabiedrība kļūs par pirmo aviokompāniju, kas izdos neaizstājamos blokķēžu žetonus. Vēl lielāks prieks, ka šādā veidā kompānija arī atbalstīs tūrisma attīstību Latvijā un veicinās to, ka cilvēki visā pasaulē varēs labāk iepazīt mūsu valsts skaistākās vietas,” pauž I. Bērziņa.

Atgādinām, ka airBaltic 2018. gadā, godinot Latvijas simtgadi, aicināja ikvienu balsot par savām iemīļotākajām Latvijas pilsētām, kuru vārdos tika nodēvētas 14 lidsabiedrības Airbus A220-300 lidmašīnas. Pateicoties balsotāju aktivitātei, uz vienas no airBaltic lidmašīnām lasāms Kuldīgas vārds.

Saite uz airBaltic bloga ierakstu ar mākslas darbu un stāstu par Kuldīgu.

 

 
 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav