Bērniem atvērti rotaļu laukumi Gaismas un Skuju ielās

kurzemite
Foto: Ričards Sotaks (Rotaļu laukums Gaismas ielā 9A)

Kuldīgas novada pašvaldība lietošanā nodevusi trīs jaunus rotaļu laukumus dzīvojamo māju mikrorajonā starp Dzintaru, Parka, Lapegļu un Piltenes ielu.

Laukumiņi ierīkoti Gaismas ielā 1A, Gaismas ielā 9A un Skuju ielā 2. Gaismas ielā 1A uzstādītas balansiera šūpoles, smilšu kaste un rotaļu komplekss ar slidkalniņu. Gaismas ielā 9A ierīkots šūpoļu komplekts, smilšu kaste un kāpelēšanas rīks. Turpretim Skuju ielā izveidota atsperes rotaļa, smilšu kaste un slidkalniņš. Visos laukumiņos zem iekārtām ieklāts gumijas flīžu segums.

Paredzams, ka tuvāko nedēļu laikā SIA “Saldus ceļinieks” visos laukumiņos uzstādīs arī soliņus, kuru piegāde no ražotāja ir aizkavējusies.

Pašvaldībai bija svarīgi pēc iespējas ātrāk laukumiņus nodot bērnu rīcībā, tāpēc tie lietošanā nodoti bez soliņiem.

Būvdarbus veica SIA “Saldus ceļinieks”, bet laukumiņu izveide pašvaldībai izmaksāja ap 50 tūkstošiem eiro.


Rotaļu laukums Skuju ielā 2.


Rotaļu laukums Gaismas ielā 1A.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • marins

  Pašvaldības komentāra autoram zināšanai. Lai nu kam, bet attiecīgiem pašvaldības speciālistiem nu vajadzētu zināt, ka Kuldīgā iekškvartālu gāzes tīkli un cisternu grupas pieder un atrodas Latvija propāna gāzes īpašumā.
  Vēlreiz iesaku apskatīt pievienoto fotouzņēmumu un saprast, ka pielaista rotaļlaukuma projektēšanas kļūda, Kā paskaidro cisternu īpašnieki , saskaņojot projektējamo laukumu, latvijas propāna gāze demontētu šo vidi degradējošo objektu, jo patreizējais novietojums un tā saucamais gāzes objekta žogs apdraud bērnu drošību.
  Tādēļ iesaku pašvaldībai vērsties Latvijas propāna gāzes Liepājas iecirkņa tehniskajā daļā, viņi gatavi demontēt gāzes grupu, tikai nepieciešama pašvaldības iniciatīva. Veiksmi darbā...
  Ar cieņu

  12.08.2020 10:10:13
 • Kuldīgas novada pašvaldība

  Labdien! Sazinoties ar SIA “Latvijas Propāna gāze” tika saņemta informācija, ka minētās gāzapgādes iekārtas, kas atrodas Gaismas ielā 9A, jau daudzu gadus nedarbojas un gāzes piegāde no šīm gāzapgādes iekārtām netiek nodrošināta, tādēļ šīs iekārtas ir demontētas un uzstādīti jauni hermētiskie nosegvāki. Atjaunotais rotaļu laukums neskar nedarbojošās gāzapgādes iekārtu aizsargjoslu (5 metri. Aizsargjoslu likums, 22. pants). Par iekārtu demontāžu var atbildēt SIA “Latvijas Propāna gāze”, kas arī uztur gāzu iekārtu tehnisko stāvokli.

  11.08.2020 14:14:41
 • marins

  Gribētos zināt atbildīgo personu vārdus un amatus, kuri pieļaus rotaļlaukuma Gaismas A ekspluatācijā. Foto uzņēmumā redzams, ka rotaļlaukums atrodas neiežogotā /ja to var saukt par iežogojumu/ pazemes gāzes cisternu grupas aizsardzības zonā / min.10 metri/. Ja gāzes glabātuve netiek ekspluatēta, tad saskaņā Valsts vides dienesta un MK noteikumiem par šādu iekārtu ekspluatāciju, īpašniekiem jāveic cisternu degazācija, indīgo, gadulaikā radušos nosēdumu aizvākšana, ievērojot indīgo vielu un ugunsdrošības noteikumus un jāveic vietas sakārtošanu. Šajā gadījumā bīstamības dēļ rotaļlaukuma ekspluatācija ir noziegums.

  10.08.2020 12:12:12