Sestais Jāņa Baukša piemiņas kauss pulcē 200 riteņbraucēju

Jāņa Baukša

25. un 26. jūlijā Kuldīgā norisinājās sestais riteņbraukšanas trenera Jāņa Baukša piemiņas kauss. Šogad uz starta divās dienās stājās 200 dalībnieki, sākot no iesācējiem līdz profesionāliem braucējiem.

Pirmā sacensību diena iesākās ar grupas braucieniem zēniem un meitenēm 40 kilometru distancē. Spraigā finišā uzvaru izcīnīja Kristers Celitāns no Rīgas. Arī Kuldīgas novada sporta skolas komandai izdevās labs sniegums, jo pirmajā desmitniekā ierindojās uzreiz četri mūsu sportisti – ceturto vietu izcīnīja Jānis Stucers, sestajā vietā palika Kristaps Pelēkais, septītajā vietā ierindojās Gatis Gruntiņš, bet devītais bija Kaspars Šalme.

Sacensības turpināja jaunieši ar 68 kilometru distanci. Jauniešiem kopējā finiša spurtā uzvarēja Toms Ustups no Rīgas riteņbraukšanas skolas, bet labākais sniegums no Kuldīgas sportistiem bija Tomam Vazdiķim, kuram izcīnīta astotā pozīcija. Jāatzīmē, ka gan zēniem, gan jauniešiem, J. Baukša kausa izcīņas sacensības bija arī Latvijas čempionāts grupas braucienā.

Diena noslēgumā, sacensību kulminācijā, 98 kilometru distancē startēja juniori, elites braucēju un amatieri. Kuldīgas sportisti bija noskaņoti sacensību lielo kausu atstāt savās mājās, un brauca aktīvi, jau distances vidus posmā izveidojās atrāviens ar kuldīdzniekiem Viesturu Lukševicu un Arvi Sprudi. Tuvojoties finišam, V. Lukševics veica solo atrāvienu, un finišēja kā uzvarētājs. Atpaliekot tikai 22 sekundes, otro vietu, izcīnīja Arvis Sprude, bet trešajā vietā ierindojās Raivis Ritums no Dobeles.

Kopumā Kuldīgas riteņbraucējiem sacensībās padevās lielisks starts, jo godalgotās vietas tika izcīnītas vairākās vecuma grupās. M-1 vecuma grupā otrā vieta Naurim Inovskim, M-3 grupā uzvara Ģirtam Vēveram, bet M-4 grupā otrā pozīcija Aigaram Zvingulim.

Otrajā dienā sacensības turpinājās ar kritērija braucieniem. Pirmie distancē devās paši jaunākie sacensību dalībnieki. Riteņbraucējiem bija jāveic astoņi apļi pa Kuldīgas ielām. Uzvaru izcīnīja Alvils Pētersons no Rīgas, bet kuldīdzniekam Kasparam Šabānam astotā vieta, 10. vieta Danilam Zozuļam. Teicams sniegums meiteņu konkurencē Annai Limbaitei, kurai izcīnīta sudraba godalga.

12 apļu distancē devās zēni līdz 14 gadu vecumam. Šajā grupā uzvaru izcīnīja Ralfs Vistiņš no Dobeles. Bet par prieku pasākuma publikai kuldīdznieks Kristaps Pelēkais izcīnīja trešo vietu, Jānis Stucers piekto vietu, bet Kaspars Šalme desmito vietu.

Sacensību turpinājumā 16 apļu distancē devās jaunieši līdz 16 gadu vecumam. Šajā grupā uzvara Tomam Ustupam no Rīgas, labākie kuldīdznieki Toms Vazdiķis - astotā vieta, bet Jānis Priedoliņš – devītā vieta.

Sestais piemiņas kauss noslēdzās ar kopējo “Open” grupas startu. 22 apļu distancē devās gan juniori, gan Latvijas labākie amatieri. Uzvaras laurus plūca Kristaps Knops no ZZK komandas, kuldīdzniekiem līdz medaļām pietrūka pavisam nedaudz – ceturtā vieta Kristapam Pelčeram, bet piektā vieta Kasparam Ilsjānam.

Paldies visiem sacensību atbalstītājiem, pasākuma organizēšanā iesaistītajiem dienestiem. Uz tikšanos nākamgad!